مدیریت شهری

فعالیت خودروهای زائربراطراف حرم شبانه‌روزی می شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم :

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تاکید بر لزوم جابه‌جایی رایگان زائران توسط خودروهای برقی در اطراف حرم بانوی کرامت گفت: افزایش تعداد این ماشین‌ها، به روزرسانی و ارائه خدمات به صورت شبانه‌روزی، برای تسهیل بیشتر در تردد زائران و مجاوران در دستور کار است.

به گزارش ندای قم به نقل از فارس ،مهدی کلانترزاده ابا اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی میان مسئولان نهادهای مختلف قم با هدف بررسی طرح‌‌های تردد آسان زائران حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) بیان کرد: پیگیری‌های مختلفی در این زمینه انجام شده و این پیگیری‌ها ادامه دارد.

وی همچنین افزود: مذاکره شهرداری قم با مسئولان حرم مطهر در این باره و بویژه در موضوع افزایش خدمات رسانی ماشین های برقی ادامه دارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در ادامه گفت: با توجه به این که گزارش ها نشان می‌دهد برخی مسیرهای ماشین برقی در اطراف حرم مطهر اقدام به دریافت کرایه از مردم می‌کنند، شهردار قم دستور داد تا عدم دریافت کرایه از سوی این ماشین ها در دستور کار قرار گیرد.

کلانترزاده به ضرورت گسترش کمی و کیفی خدمات‌رسانی ماشین‌های برقی در اطراف حرم پرداخت و گفت: افزایش تعداد این ماشین‌ها و به روزرسانی آن‌ها در کنار شبانه‌روزی کردن خدمات‌رسانی، از جمله برنامه‌ها برای تسهیل بیشتر زیارت زائران و مجاوران است.

وی ضمن آن که از اصحاب رسانه خواست تا ضمن مطالبه‌گری در این زمینه، پیشنهادها و نظرات خود را برای خدمت‌رسانی حداکثری به مردم ارائه کنند ابراز امیدواری کرد که نشستی با موضوع خدمات‌رسانی حداکثری ماشین‌های برقی در پیاده راه‌های اطراف حرم مطهر با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم به زودی برگزار شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم عنوان کرد: تردیدی نیست که ماشین‌های برقی موجود برای خدمات‌رسانی به زائران آستان مقدس فاطمی کافی نیست و از این رو شهردار قم نیز دستور داده است تا با تأمین تعداد کافی از این ماشین‌ها، خدمت‌رسانی ۲۴ ساعته نیز پیگیری و دنبال شود.

کلانترزاده افزود: برنامه‌ریزی‌ها باید به سمتی پیش برود که عملا به مردم عزیز و زائران گرانقدر بگوییم حضورشان در قم مغتنم است و آنان به این باور برسند که مدیریت شهری قم به دنبال میزبانی خوب از آنان است.

وی اضافه کرد: باید اذعان کرد که بخش‌هایی از شهر مانند ضلع و بست شرقی اطراف حرم مطهر وضعیت نامناسبی دارد که البته رفع این مشکلات نیازمند سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در پایان سخنان خود، اهمیت توسعه و گسترش پارکینگ‌های عمومی را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: نهضت ایجاد پارکینگ‌های عمومی در قم در دومین سال فعالیت خود است و امیدواریم این نهضت تا رسیدن به مطلوب نهایی ادامه یابد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tq01

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا