مدیریت شهری

طرح احسان ماندگار در قم اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم :

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: طرح احسان ماندگار باهدف باز استفاده از وسایل خانگی و ترویج فرهنگ بازیافت و کمک به مددجویان از سوی شهرداری قم و با مشارکت اداره کل بهزیستی استان اجرایی می‌شود.

 

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: طرح «هبه» با مشارکت اداره کل بهزیستی استان و به‌منظور جمع‌آوری لوازم مازاد ارزشمند شهروندان و اهدای آن به مددجویان اجرا می‌شود.

به گفته وی، اجرای طرح احسان ماندگار، رویکرد متفاوتی جهت ارتقای مشارکت شهروندان در طرح‌های اجتماعی است که با توجه به استقبال شهروندان در سنوات گذشته برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: جلوگیری از انباشت غیرضروری اجناس بلااستفاده، افزایش فضای مفید منازل، اشاعه فرهنگ بازیافت و … از دیگر اهداف اجرای این طرح است .

وی خاطرنشان کرد: کالاهایی مانند یخچال، ماشین لباس‌شویی، اجاق‌گاز، تلویزیون، فرش، جاروبرقی و سایر لوازم‌خانگی ازجمله اقلامی هستند که از سوی نیازمندان درخواست و مطالبه بیشتری دارد و مردم نوع‌دوست قم می‌توانند لوازم‌خانگی مازاد ارزشمند خود را در این طرح به نیازمندان برسانند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان چگونگی اجرای طرح هبه خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی 137 شهرداری قم پل ارتباطی این سازمان و مردم است و شهروندان می‌توانند با این سامانه تماس گرفته و آدرس دقیق خود را اعلام کنند و در مرحله بعد منتظر مراجعه کارشناس ارزیاب و خودروی جمع‌آوری اقلام اهدایی باشند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم فقط اقلامی که قابلیت استفاده داشته باشند تحویل گرفته می‌شود و لباس مستعمل و ظروفی که قابلیت استفاده مجدد نداشته باشد به دلیل رعایت نکات بهداشتی جمع‌آوری نخواهد شد.

میرابراهیمی تصریح کرد: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، ناوگانی با آرم و علائم سازمان و همچنین پرسنلی با لباس فرم به درب منزل یا محل کار تماس‌گیرندگان مراجعه کرده و پس از تحویل گرفتن اجناس نسبت به پر کردن فرم و ارائه یک برگ از آن به اهداکننده اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در مورد فرآیند توزیع کالاها گفت: پس از جمع‌آوری، اجناس به  محل نگهداری اداره کل بهزیستی استان تحویل داده‌شده و بر اساس نیازسنجی صورت گرفته، ظرف مدت کوتاه به نیازمندان واقعی اهدا می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/avx0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا