مدیریت شهری

شناسایی اراضی مستعد احداث پارکینگ در شهرقم

رییس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر قم مطرح کرد:

رییس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم گفت: در سطح مناطق شهر قم لکه‌ها و اراضی که امکان ایجاد پارکینگ در آن‌ها وجود دارد شناسایی شد و مطالعات اولیه در حال انجام است.

به گزارش ندای قم ،بسید محمدحسین دهناد روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های مدیریت شهری در حوزه‌های عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک، اجتماعی و فضای سبز، بیان کرد: افزایش ظرفیت پارکینگ یکی از مطالبات همیشگی مردم است.

وی ادامه داد: باید تناسبی بین پارکینگ ایجادشده با هزینه کسر پارکینگ در قم وجود داشته باشد.

دهناد در ادامه، اهمیت برنامه محوری را موردتوجه قرار داد و بیان داشت: قبل از آغاز عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی باید، هزینه و منابع اجرای طرح‌ها به‌صورت کامل پیش‌بینی و مشخص شود و از کندی و توقف پروژه‌ها جلوگیری به عمل آید.

این عضو شورای اسلامی شهر قم ابراز داشت: برای تأمین منابع پایدار باید از بخش خصوصی اهلیت دار برای عقب‌ماندگی‌های توسعه شهری مانند پارکینگ بهره بریم و برای ایجاد جذابیت در بین سرمایه‌گذاران، مدل‌های دارای جذابیت تعریف شود.

دهناد همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب قم در حوزه مسکن، گفت: قم از شهرهایی است که مدت‌زمان خانه‌دار شدن افراد در آن وضعیت نامطلوبی دارد؛ شورای شهر قم از نهضت تولید مسکن و تسهیل در عملیات اجرایی حمایت خواهد کرد.

آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های مدیریت شهری در حوزه‌های عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک، اجتماعی و فضای سبز با اعتباری افزون بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال با حضور  مدیران شهری برگزار شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ghna

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا