مدیریت شهری

سرانه فضای سبز ۲۴ مترمربعی در منطقه ۳ قم

مدیر منطقه سه شهرداری قم خبرداد:

مدیر منطقه سه شهرداری قم گفت: این منطقه با دارا بودن 430 هکتار فضای سبز و سرانه‌ای برابر 24 مترمربع به ازای هر نفر، شرایط به نسبت مطلوبی دارد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگویی منطقه سه شهرداری قم را یکی از مناطق سبز شهر قم دانست و اظهار داشت: این منطقه با دارا بودن ۴۳۰ هکتار فضای سبز و سرانه‌ای برابر ۲۴ مترمربع به ازای هر نفر، شرایط به نسبت مطلوبی دارد.

وی رتبه منطقه سه را در حوزه فضای سبز موردتوجه قرارداد و افزود: در این منطقه ۶۳ بوستان شهری داریم و بوستان ولایت تنها بوستان جنگلی و فرا منطقه‌ای دارای مساحتی برابر ۲۳۰ هکتار است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم هزینه‌های نگهداری فضای سبز منطقه را عددی بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: نگهداری فضای سبز منطقه جدا از قراردادهای امانی در قالب چهار پیمان نگهداری و بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال انجام می‌شود.

وی اجرای آبگرمکن‌های خورشیدی در بوستان‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های منطقه دانست و تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال نیز سرویس بهداشتی دو بوستان دیگر بااعتباری بالغ‌بر دو میلیارد ریال به آبگرمکن‌های خورشیدی مجهز شد.

روحانی وزیری در ادامه یادآور شد: با توجه به این‌که تمام فضاهای منطقه سه با کاربری فضای سبز کاشته شده‌اند و سرانه فضای سبز منطقه نیز بالاتر از استاندارد است، امسال تنها بهسازی بوستان‌ها در دستور کار بوده و بخش‌هایی از بوستان‌های جنگلی ولایت و لاله بهسازی شده و به بوستان شهری تبدیل می‌شود.

وی به بوستان بانوان منطقه نیز اشاره و ابراز کرد: بوستان ارغوان به‌عنوان تنها بوستان بانوان منطقه مساحتی برابر ۱۲ هزار مترمربع داشته و امکاناتی مانند ست‌های ورزشی نمازخانه زمین‌بازی کودکان و بزرگ‌سالان دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/sy8x

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا