مدیریت شهری

در طراحی و اجرای پروژه‌ها حفظ بیت‌المال در نظر گرفته شود

رئیس شورای اسلامی شهر قم :

رئیس شورای اسلامی شهر قم بر جانمایی درست مسیرهای پیاده راه نیز تأکید کرد و گفت: باید تمام ملاحظات را در اجرای این طرح در نظر گرفته و در مورد جانمایی مسیرها دقت بیشتری شود و امکانات را نیز در نظر بگیریم، در اجرای طرح و پروژه‌ها حفظ بیت‌المال بسیار مهم است و آن را لحاظ کنید.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری ، دکتر حسین اسلامی در شصت و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به هفته بسیج و نقش و جایگاه آن در تفکر انقلابی اظهار داشت: بسیج و شهادت دو واژه‌ای بوده که همواره قرین هم بوده‌اند و اگر به ادبیات حضرت امام(ره) نگاهی بیندازیم، بسیج راه‌حل همه مشکلات تلقی شده و امام معتقد بود همه باید عضو بسیج باشند و در چهارچوب تفکر بسیجی عمل کنند.
وی تحقق آرمان‌های انقلاب را با تفکر بسیجی ممکن دانست و افزود: بسیج با امکانات کم، موقعیت‌های بزرگی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی به وجود آورده و تهدیدهای بسیار بزرگی را در بخش‌های مختلف برطرف کرده است و امروز که دوباره زمان شهید شدن است بسیج در میدان بوده و با توجه به توطئه بزرگ دشمن، بسیج باید درخشش دیگری داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با یادآوری نام شهدای اعضای شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: کنگره ملی ۶۰۹۰ شهدای استان قم باشکوه در ۲۷ آبان برگزار شد و مقام معظم رهبری با به کار بردم تعبیر قم شهر قیام و اقامه قیام است، مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولان شهر قم گذاشتند.
در مطالعات جامع حمل‌ونقل باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود
وی با تفسیر تعبیر مقام معظم رهبری تأکید کرد: تعبیر شهر اقامه قیام را نخستین بار رهبری در مورد قم به کار بردند و به این معناست که نه‌تنها شهر قم قیام‌کننده است، بلکه با آگاهی و بصیرتی که دارد شهرهای دیگر را نیز به قیام دعوت کرده و ان شالله در این فتنه نیز شهر قم شهر قیام و اقامه قیام علیه فتنه باشد.
اسلامی در ادامه و در جریان بررسی طرح جامع ترافیک شهر قم به موضوع آینده‌نگری توجه کرد و گفت: در مطالعات جامع حمل‌ونقل باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود و نسبت به آن شورای اسلامی باید مسئولیت‌پذیری بیشتری داشته باشد و در مورد معبر شهید سلیمانی باید با دقت بیشتری تصمیم‌گیری کرده و مطالبه مردم را در این بخش از مصوبه نیز لحاظ شود.
وی ادامه داد: در مورد اجرای پیاده راه‌ها نیز باید ابتدا معبر ایجاد شود تا شهروند به سمت فرهنگ استفاده از آن حرکت کند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: قبل از ایجاد زیرساخت‌ها نمی‌توانیم نتیجه‌ای از آموزش‌های حوزه فرهنگ شهروندی بگیریم و در مورد پیاده راه‌ها نیز باید ابتدا زمینه را ایجاد کنیم و مردم را به سمت انسان‌محوری و کاهش استفاده از خودروی شخصی سوق دهیم.
وی در پایان بر جانمایی درست مسیرهای پیاده راه نیز تأکید کرد و گفت: باید تمام ملاحظات را در اجرای این طرح در نظر گرفته و در مورد جانمایی مسیرها دقت بیشتری شود و امکانات را نیز در نظر بگیریم، در اجرای طرح و پروژه‌ها حفظ بیت‌المال بسیار مهم است و آن را لحاظ کنید.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ji1k

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا