مدیریت شهری

خیابانی درشیراز به نام حضرت معصومه(س) نامگذاری می‌شود

شهردار شیراز :

شهردار شیراز گفت: صحن جنوبی حرم امامزاده شاه‌چراغ(ع) به نام حضرت فاطمه معصومه(س) نام‌گذاری شده و به‌زودی یکی از خیابان‌های شیراز نیز به نام کریمه اهل‌بیت(س) نام‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،سید احسان اصنافی روزسه شنبه در آیین افتتاحیه نخستین رویداد فرهنگی گردشگری شیراز در قم که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: در سفر چند سال گذشته مقام معظم رهبری به شهر شیراز، ایشان دریچه جدیدی از مکتب تاریخی، ادبی، فرهنگی، گردشگری و زیارتی این شهر گشودند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در این سفر مهم‌ترین لقب شهر شیراز را” سومین حرم اهل‌بیت(ع)” یاد کردند و تمام ویژگی‌های شهر را بر مبنای این ویژگی اصلی نام بردند.

به گفته شهردار شیراز، در هفته فرهنگی شیراز در قم بخشی از آثار این شهر در رابطه با نقوش برجسته، منبت‌کاری، خاتم‌کاری و سایر هنرهای بومی در قالب یک نمایشگاه با هدف تعظیم شعائر اهل‌بیت(ع) برپاشده است.

وی با بیان اینکه صحن جنوبی حرم امامزاده شاه‌چراغ(ع) به نام حضرت فاطمه معصومه(س) نام‌گذاری شده است و به‌زودی نیز یکی از خیابان‌های شیراز به نام کریمه اهل‌بیت(س) نام‌گذاری می‌شود تصریح کرد: از شهر قم نیز انتظار می‌رود در راستای تعظیم شعائر اقدامات متقابلی را در قم انجام دهد.

اصنافی با اشاره به برپایی نمایشگاهی با موضوع دهه کرامت و عکس‌های از حرمین شریفین امام رضا(س)، حضرت معصومه(س) و شاهچراغ(ع)، یادآور شد: برپایی چنین نمایشگاه‌های مشترکی می‌تواند زمینه بهتری برای تعاملات چندجانبه ایجاد کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/mfi9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا