مدیریت شهری

خریداری و نصب سیستم نوین فیلتراسیون تصفیه‌خانه پساب ثانویه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم  خبرداد:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت : سیستم نوین فیلتراسیون تصفیه‌خانه پساب ثانویه شهرداری قم به‌منظور استفاده بهینه از پساب شهر خریداری و نصب شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، جوادیان  اظهارداشت : در سال جاری با توجه به کاهش حجم بارش‌ها و به‌تبع آن کاهش ذخایر آبی کشور، این موضوع به دغدغه‌ای جدی برای مدیریت شهری در حوزه فضای سبز تبدیل‌شده است.

وی افزود کدر این زمینه با پیگیری‌های مدیریت شهری تخصیص پساب برای آبیاری فضای سبز شهری طی سال‌های اخیر انجام و زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این ظرفیت در مجموعه شهرداری ایجاد شده و به‌مرور درحال‌توسعه است تا بتوان بیش از شرایط فعلی از این امکان بهره‌مند شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم  اضافه کرد:در این راستا سیستم فیلتراسیون پساب واقع در تپه اعلا‌ئیر با اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال خریداری و در محل پروژه تخلیه‌شده است که این سیستم توان تصفیه ۸۰ لیتر در ثانیه پساب خروجی از تصفیه‌خانه‌های قم را دارد.

وی تصریح  کرد:مقدمات ساخت مخزن بیش از ۲۰ هزار مترمکعبی ذخیره پساب تصفیه‌شده در این تپه هم فراهم‌شده است که این پروژه نیز با اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد ریال خریداری و تجهیز شده و پیش‌بینی می‌شود برای تکمیل ساخت مخزن حدود ۸ میلیارد ریال اعتبار لازم باشد.

گفتنی است در حال حاضر از پساب تصفیه‌شده به‌عنوان منبع آبیاری بخشی از فضای سبز جنگلی محدوده شهر استفاده می‌شود.

 

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zjfz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا