مدیریت شهری

تونل شهدای امنیت قم افتتاح شد

با حضور وزیر کشور ؛

تونل شهدای امنیت قم با اعتبار سه هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال و به طول هزار و ۱۰۰ متر در امتداد بلوار جمهوری اسلامی امروز چهارشنبه با حضور« احمد وحیدی» وزیر کشور و مسئولان این استان افتتاح شد.
به گزارش ندای قم ، معاون فنی عمرانی شهرداری قم در حاشیه این افتتاح گفت: عملیات عمرانی این پروژه مهم شهر قم از سال ۹۸ آغاز شد که تملک حدود ۱۰۰ پلاک و معارضات تأسیساتی مانند آب، گاز، مخابرات، برق فشارقوی و فشار ضعیف سبب کندی در اجرای پروژه شد که با تلاش شبانه‌روزی سازمان توسعه و عمرانی شهرداری به‌عنوان پیمانکار، این پروژه امروز آماده بهره‌برداری و در اختیار شهروندان منطقه ۲ قرار گرفته است.
عباس حلوایی‌زاده افزود: برای این پروژه هزار ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه عمرانی و بالغ‌ بر هزار ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه تملک شده است. در این پروژه ۹ هزار و۶۰۰ مترمربع عرشه، ۵۰۳ عدد شمع، و حدود هشت هزار مترمربع مساحت دیواره‌سازی احداث شد و حجم خاک‌برداری زیر گذر حدود ۱۲۵ هزار متر مکعب بود.
وی تونل شهدای امنیت قم را طولانی ترین بلوار شهری حال حاضر این استان دانست و ابراز داشت: کاهش ترافیک در منطقه و سهولت دسترسی و رفت و آمد مردم از جمله مزیت‌های این پروژه است.
حلوایی زاده گفت:بلوار جمهوری اسلامی قم به عنوان معبر اتصال شرق به غرب شهر محسوب می شود که از شهرک پردیسان تا انسجام و از آنجا تا میدان نماز و از میدان نماز تا مجموعه پل های ۹ دی و ادامه آن در منطقه دو است که این مناطق را به هم متصل می‌کند؛ امیدواریم در آینده شاهد تکمیل مسیر و اتصال به کمربند امام علی(ع) باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/thrn

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا