مدیریت شهری

توزیع ۵۰۰۰ مخزن ذخیره‌سازی پسماند از ابتدای سال

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: 5 هزار مخزن ذخیره‌سازی پسماند از ابتدای سال در بین اقشار مختلف سطح شهر توزیع‌شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به توزیع مخازن ذخیره‌سازی پسماند در واحدهای مختلف اظهار داشت: با در اختیار گذاشتن مخازن به ادارات، بانک‌ها و … و همچنین جداسازی آن و تحویل به ایستگاه‌های بازیافت، کمک شایانی به تفکیک پسماند صورت خواهد گرفت.

وی هدف از اجرای این طرح را حفاظت از محیط‌زیست، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های ملی و منابع طبیعی، کاهش حجم پسماندهای شهری و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان در زمینه تفکیک پسماند، عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خاطرنشان کرد: پس از ارائه آموزش به مسئولان خدمات و کارکنان ادارات، بستر مشارکت با تحویل مخازن ذخیره‌سازی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به نقش بالای آموزش شهروندی در کاهش زباله‌های تولیدی است، افزود: آموزش اصناف، شهروندان و دانش آموزان از جمله اقداماتی بوده که با هدف کاهش تولید زباله و تفکیک زباله از مبدأ در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است در این طرح، سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم بیش از۵ هزار عدد مخزن ذخیره‌سازی در ادارات، اصناف و مناسبت‌های گوناگون توزیع کرده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/398f

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا