مدیریت شهری

تصویب اصلاحیه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری قم

مدیر کل برنامه و بودجه شهرداری قم خبرداد:

مدیر کل برنامه و بودجه شهرداری قم از تصویب اصلاحیه بودجه 1401 شهرداری در شورای اسلامی شهر خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، علی طاهری با بیان این خبر اظهار داشت: بودجه مصوب شهرداری قم در سال ۱۴۰۱ که شامل درآمدهای عمومی، منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و واگذاری دارایی‌های مالی است، چهار هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان مصوب شده بود.

وی افزود: در این بودجه هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان منابع عمومی، هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان بودجه واگذاری دارایی سرمایه‌ای و هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده بود.

مدیرکل برنامه و بودجه با اشاره به اینکه شهرداری قم در اصلاحیه بودجه عدد ۵ هزار و ۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده بود ابزار کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده در شورای اسلامی شهر این عدد به ۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و مصوب شد که شامل دو هزار و ۴۷۶ میلیارد تومان درآمدهای عمومی، یک هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و ۹۳۰ میلیارد تومان واگذاری دارایی‌های مالی است.

وی اظهار کرد: از نظر مصارف، اصلاحیه بودجه شهرداری ۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان مصوب شد که هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان بودجه جاری با ۲۵% افزایش نسبت به بودجه مصوب و سه هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان بودجه عمرانی با ۲۳ % افزایش نسبت به بودجه مصوب همراه بوده است.

به گفته طاهری، ردیف‌هایی مانند رفت و روب و جمع آوری پسماند با ۴۳ درصد افزایش و نگهداری فضای سبز با ۳۸ درصد افزایش بیشترین افزایش را در بودجه جاری داشته‌اند.

وی ادامه داد: در بودجه مصوب شهرداری، مبلغ افزایش حقوق کارگران ۱۰ درصد پیش‌بینی شده بود اما دولت مصوبه افزایش ۵۷ درصدی را به دستگاه‌ها ابلاغ کرد که این افزایش هزینه نیروی انسانی موجب افزایش هزینه‌های جاری شهرداری قم شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/w8yp

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا