مدیریت شهری

تحقق ۷۰ درصدی درآمد شهرداری قم در ۴ ماه نخست سال

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم  خبرداد:

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم از تحقق 70 درصدی درآمد بودجه سال 1401 در چهار ماه نخست سال خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،محمد وحیدنیا در گفت‌وگویی، با اشاره به تصویب بودجه ۴ هزار و ۲۵۳ میلیارد تومانی شهرداری قم برای سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: تنظیم این بودجه به‌منظور هماهنگی بین درآمدها و هزینه‌های شهرداری و همچنین توسعه متوازن در شهر است.

وی اولویت‌های موردتوجه در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری قم را موردتوجه قرار داد و افزود: تقویت حمل‌ونقل عمومی، مدیریت بهینه پسماند، افزایش زیرساخت شهر هوشمند، افزایش بهره‌وری، محرومیت‌زدایی، توسعه زیرساخت‌های نشاط اجتماعی ازجمله اولویت‌های تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری قم است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم تحقق بودجه در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۱ را ۷۰ درصد دانست و ابراز کرد: تحقق بودجه در چهار ماه نخست سال ۷۰ درصد بوده و امیدواریم تا پایان سال و با توجه به اجرایی شدن قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ها از شهریورماه، به تحقق ۱۰۰ درصدی و یا بیشتر دست پیدا کنیم.

وحیدنیا در پایان بیشترین درآمد شهرداری را مربوط به حوزه عمران و ساختمان دانست و خاطرنشان کرد: بیشترین درآمد شهرداری از عوارض ساختمانی، اعمال ماده ۱۰۱،  و سهم شهرداری ناشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/846m

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا