مدیریت شهری

بزرگترین ایستگاه آتش‌نشانی کشور در قم احداث می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم:

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت: طی سال جاری شاهد بهره‌برداری از بزرگ‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی کشور در بلوار پیامبر اعظم (ص) خواهیم بود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، مهدی اصفهانیان مقدم در بازدید از ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر قم در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به دستور کاری که در هیئت عمومی سازمان آتش‌نشانی وجود دارد، باید اقدامات پیشگیرانه و استفاده از فناوری‌های دانش‌بنیان در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر و حفظ اموال مردم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در شهر قم ۲۴ ایستگاه آتش‌نشانی قرار دارد که متناسب با استانداردهای جهانی است، افزود: از لحاظ تجهیزات آتش‌نشانی با توجه به جمعیت شهر قم، سرانه خوبی را در میان کلان‌شهرها داریم.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم اضافه کرد: با توجه به توسعه منطقه هشت شهر قم امیدوارم با توجه به پیگیری‌های انجام شده با اداره کل راه و شهرسازی بتوانیم سرانه‌های ایمنی و آتش‌نشانی را در این منطقه تأمین کنیم.

وی در خصوص اقدامات انجام‌گرفته طی سال جاری گفت: برای افزایش توان عملیاتی نیروهای آتش‌نشانی همکاری‌های خوبی با بخش تهران انجام شده و در خصوص دریافت آموزش‌های لازم در زمینه حوادث شیمیایی، رادیواکتیو و حمل‌ونقل درون‌شهری و امداد و نجات در ساختمان‌های بلند مرتبه و ایستگاه‌های مترو اقدامات لازم انجام شد و بیش از ۵۰ نفر از نیروهای آتش‌نشانی این آموزش‌ها را دریافت کردند.

اصفهانیان مقدم اظهار کرد: برای افزایش تجهیزات آتش‌نشانی، تشک نجات، دستگاه‌های گاز سنج به انضمام خودروی فرماندهی در ابتدای سال آماده و در اختیار همکاران داده شده است.

وی مطرح کرد: رویکرد سازمان در زمینه مباحث آموزشی این است که با مشارکت مردم و با مباحث ارتقای فرهنگ شهروندی ضمن افزایش توان عملیاتی خود، شاهد کاهش حوادث در سطح شهر باشند که در این زمینه اقدامات بسیاری در حال انجام است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع در مدارس، هیئت‌ها، مساجد، تکایا و مجموعه‌های مختلف و به‌کارگیری آتش‌نشانان داوطلب شاهد کاش حوادث آتش‌سوزی طی ۶ ماهه نخست سال جاری بوده‌ایم و با توجه به هماهنگی با صنوف تلاش داریم با کلیه مشاغل صنعتی، بازدیدهای ایمنی با رویکرد پیشگیرانه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه تلاش نیروهای آتش‌نشانی موجب کاهش حوادث غیر ایمن در سطح شهر طی ۶ ماهه نخست سال شده است، افزود: کارگروهی با محوریت معاونت امور عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی در خصوص شناسایی ساختمان‌های ناایمن انجام شده و از شهرداری نیز سازمان آتش‌نشانی، مدیریت بحران و اداره شهرسازی حضور دارند.

اصفهانیان مقدم اضافه کرد: با مشارکت مجموعه‌ای که در این کارگروه تشکیل می‌شود و بازدید میدانی، نسبت به شناسایی ساختمان‌های ناایمن در مجموعه مناطق هشتگانه شهرداری اقدام شده که در نهایت پس از جمع‌بندی ساختمان‌ها بر اساس مصوبه ابلاغی وزارت کشور، اقدامات قضائی و قانونی لازم نسبت به آن‌ها انجام می‌گیرد.

وی گفت: با تأکید شهردار قم و تخصیص اعتبارات لازم در این راستا و حمایت شورای شهر در سال جاری شاهد بهره‌برداری بزرگترین ایستگاه آتش‌نشانی کشور در بلوار پیامبر اعظم (ص) هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/eamh

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا