مدیریت شهری

اعتماد عمومی مردم سرمایه اجتماعی ارزشمند مجموعه مدیریت شهری

شهردار قم تاکید کرد:

شهردار قم با تاکید بر اینکه سامانه 137 از بخش‌هایی است که می‌تواند در شناسایی و رفع مشکلات شهرداری کمک شایانی به مدیران مجموعه مدیریت شهری داشته باشد، گفت: در صورتی که برنامه‌ها و پیگیری‌ها به‌صورت کاملاً شفاف انجام بگیرد بسیاری از مشکلات برطرف و اعتماد مردم به مجموعه مدیریت شهری افزوده خواهد شد.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،دکترسیدمرتضی سقائیان نژاد با بیان اینکه شهروندان از طریق پل‌های مختلف ارتباطی می‌توانند با شهرداری قم در ارتباط باشند، افزود: سامانه ۱۳۷ هم‌اکنون به خاطر نفوذی که در بین مردم پیدا کرده توانسته خود را به زبان شهروندان در انتقال مباحث و مطالبات تبدیل نماید.
دکتر سقائیان‌نژاد اثر کارکردی اعتماد عمومی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در پرتو این اعتماد سرمایه اجتماعی پررنگتر می‌شود؛ بودجه شهرداری از مردم تأمین می‌شود و نقش دولت در برخی امور مانند مباحث زیربنایی بسیار محدود است و از این منظر مجموعه مدیریت شهری خود را مسئول و پاسخگو در قبال شهروندان و توسعه شهری می‌داند.
وی اظهار داشت: اگر چالش‌ها و مشکلات شهری به‌صورت مدون و مشخص شده منعکس و بیان شود سبب پیگری و حل معضلات و در نهایت افزایش رضایتمندی و اعتماد عمومی شهروندان می‌شود.
شهردار قم تصریح کرد: انعکاس مدون مشکلات و چالش‌ها همچنین سبب می‌شود تا مردم راحت‌تر مشکلات خود را بیان کنند که این مساله می‌تواند در جلوگیری از بسیاری از چالش‌ها و معضلات بزرگ و بهبود شرایط اقتصادی و کسب و کار به مجموعه شهرداری کمک کند.
دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه سامانه ۱۳۷ می‌تواند به محلی جامع جهت جمع‌آوری و ثبت آراء مردمی در نظام ارائه پیشنهادات تبدیل شود، گفت: مردم در خلال بیان مشکلات شهری خود پیشنهادات بسیار مفید و کارآمدی را بیان می‌کنند و به همین منظور گسترش و توسعه راه‌های ارتباطی شهروندان و شهرداری مانند سامانه ۱۳۷ می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/w7uk

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا