مدیریت شهری

اتمام لوله‌گذاری آبیاری تحت‌فشار فضای سبز منطقه

مدیر منطقه پنج شهرداری قم خبرداد:

مدیر منطقه پنج شهرداری قم از اتمام لوله‌گذاری آبیاری تحت‌فشار در خیابان دل‌آذر، بهاءالدینی، کلهری و کبیری بااعتباری بالغ‌بر 15 میلیارد ریال خبر داد و گفت: آبیاری فضای سبز با تانکر در منطقه از دستور کار خارج‌شده و در مرحله پایان آبیاری فضای سبز با آب شرب در منطقه هستیم.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری ،زین‌العابدین قراچورلوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تأکید بر اهمیت توسعه فضای سبز با در نظر گرفتن مسائل زیست‌محیطی اظهار داشت: شهر قم با توجه به اقلیم خشک،در کنار توسعه فضای سبز نیاز به توجه به منابع آبی نیز دارد.

وی آبیاری فضای سبز با مدیریت منابع آبی محدود را یکی از دغدغه‌های مهم منطقه دانست و افزود: امروز در مرحله پایان آبیاری فضای سبز با آب شرب در منطقه هستیم و فضای سبز خیابان دل‌آذر، بهاءالدینی، کلهری و کبیری از منابع آب چاهی آبیاری می‌شود.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم اعتبار اختصاص داده‌شده به تغییر سیستم آبیاری چند خیابان مهم منطقه را عددی بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در دو مرحله اعتباری بالغ‌بر ۸ میلیارد ریال و ۷ میلیارد ریال برای آبیاری تحت‌فشار خیابان‌های دل‌آذر، بهاءالدینی، کلهری و کبیری و فردوسی هزینه شده و عملیات اجرای لوله‌گذاری در چهار خیابان به اتمام رسیده است.

وی تأکید کرد: آبیاری فضای سبز با تانکر در منطقه از دستور کار خارج‌شده و عملیات لوله‌گذاری و اجرای سیستم آبیاری تحت‌فشار در خیابان فردوسی نیز در حال انجام است و درمجموع برای سال ۱۴۰۱، دو پیمان برای لوله‌گذاری در فضای سبز در منطقه منعقدشده است.

قراچورلوی در ادامه دو پیمان لوله‌گذاری منطقه را موردبررسی قرارداد و اضافه کرد: در پیمان اول ۳ هزار متر طول لوله‌گذاری تحت‌فشار با سایز ۵۰، ۳۰۰ متر طول لوله با سایز ۶۳ و ۴۱۰ متر طول لوله ۱۱۰ اجراشده و در پیمان دوم تا ۵ هزار متر طول لوله ۵۰، ۵۰۰ متر طول لوله ۶۳ و ۵۰۰ متر طول لوله ۱۱۰ که برای آبیاری با آب خام است اجرا می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vt62

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا