مدیریت شهریویژه

آماده‌باش کامل شهرداری قم برای اربعین حسینی

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم مطرح کرد:

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت: در سامانه 137 و ستادهای هشت‌گانه مناطق علاوه بر تمامی خدمات، به سه زبان اردو، عربی و انگلیسی نیز به زائرین اربعین خدمت‌رسانی خواهد شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،مهدی اصفهانیان مقدم در جلسه ستاد اربعین استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه اهمیت خدمات‌رسانی مطلوب در اربعین حسینی، کمیته خدمات شهری با بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌ها آمادگی همکاری با ستاد اربعین است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا جلسات متعددی برگزارشده و برنامه‌ریزی‌ها در بین سازمان‌های تابعه شهرداری و معاونت امور زائرین انجام‌شده و در مناطق هشت‌گانه خدمات ارائه خواهد شد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر آماده‌باش سازمان آتش‌نشانی در مناطق هشت‌گانه شهری را داریم تصریح کرد: محوریت کارها در مسجد مقدس جمکران و مصلی قدس است و در کنار این مکان‌ها، مساجد و تکایاهای میزبان زائران نیز از نظر ایمنی در آماده‌باش کامل خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه آماده‌باش هزار و ۵۰۰ نفر از پاکبانان و نیروهای ستادی به‌صورت ۲۴ ساعتی و پیش‌بینی ۲۷۰ دستگاه ماشین‌آلات خدمات شهری کارهایی بوده که در راستای مدیریت پسماندهای شهری انجام‌شده است، گفت: اکیپ‌های مجموعه شهرداری در راستای جمع‌آوری متکدیان، معتادها و مدیریت معضلات اجتماعی در آماده‌باش کامل خواهند بود.

خدمت‌رسانی به زائرین اربعین به سه زبان اردو، عربی و انگلیسی

 

اصفهانیان مقدم با اشاره به اینکه زیباسازی شهر از ابتدای محرم انجام‌شده و تکمیل آن با محوریت اربعین حسینی در مناطق هشت‌گانه انجام خواهد شد، افزود: برای ایستگاه‌های صلواتی باید تأمین ایمنی به‌صورت جدی دنبال شود و این کار در تاسوعا و عاشورای حسینی به‌صورت جدی انجام شد.

وی با بیان اینکه آماده‌سازی بوستان‌های سطح شهر برای اسکان ضروری زائران در صورت نیاز در حال انجام است و خدمات‌رسانی حداکثر و مطلوب به‌طور ویژه در قم در حال دنبال شدن است عنوان کرد: در موضوعات خدمات شهری هم در راستای تأمین ماشین پرس، آتش‌نشانی، مخازن، کارتن پلاست و کیسه‌های زباله تعاملات لازم با شهرداری مهران انجام‌شده است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم اظهار داشت: در سامانه ۱۳۷ و ستادهای هشت‌گانه علاوه بر تمامی خدمات، به سه زبان اردو، عربی و انگلیسی نیز به زائرین اربعین خدمت‌رسانی خواهد شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ymic

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا