مدیریت شهریویژه

آغاز طرح “علمداران خدمت” همزمان با ماه محرم

پرچم عزای حسینی در قم به اهتزاز درآمد؛

همزمان با فرارسیدن ماه محرم و آغاز طرح “علمداران خدمت” توسط شهرداری قم، پرچم عزای حسینی در مقابل شهرداری مرکز به اهتزاز درآمد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،آیین آغاز برنامه‌های شهرداری قم برای ماه محرم و صفر با عنوان علمداران خدمت پیش از ظهرروزچهارشنبه  پنجم مرداد با حضور شماری از نیروهای ستادی و عملیاتی شهرداری، مدیران شهری و مسئولان استانی در مقابل شهرداری مرکز برگزار و نسبت به بسیج تمام امکانات جهت تعظیم شعائر دینی تأکید شد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم :

بسیج امکانات شهرداری قم برای تعظیم شعائر حسینی(ع)

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم در این مراسم  با تأکید بر بسیج همه امکانات برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران شهر قم همزمان با ماه محرم، گفت: در بین نیروها و مدیران شهری شاهد هم‌افزایی بسیار مطلوبی جهت خدمتگزاری و تعظیم شعائر دینی هستیم.

مهدی اصفهانیان‌مقدم اظهار داشت: بازدید و بررسی‌های میدانی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از مواکب و محافل عزاداری در حال انجام است و دستورالعمل‌ها و ضوابط ایمنی به مسئولان برپایی مجالس سوگواری ابلاغ‌شده است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: نظافت و پاک‌سازی مسیرهای منتهی به مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و مواکب نیز توسط نیروهای خدمات شهری شهرداری قم انجام‌گرفته است.

وی با تأکید بر برگزاری آیین سیاه‌پوشانی شهر قم، ابراز کرد: در مساله مدیریت پسماند نیز پیش‌بینی و تعاملات سازنده با هیئات مذهبی برای توزیع کارتن پلاست و پلاستیک جمع‌آوری زباله انجام‌یافته است.

اصفهانیان‌مقدم با تأکید بر بسیج همه امکانات برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران شهر قم، گفت: در بین نیروها و مدیران شهری شاهد هم‌افزایی بسیار مطلوبی جهت خدمتگزاری و تعظیم شعائر دینی هستیم.

تداوم اجرای طرح “علمداران خدمت” تا پایان اربعین

مهدی اصفهانیان مقدم تصریح کرد:

شهرداری قم با بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌ها تلاش می‌کند تا خدمات مطلوب و قابل قبولی به عزاداران و مجاوران کریمه اهل‌بیت سلام‌الله‌علیها ارائه نماید.

وی با اشاره به بازدید عوامل سازمان آتششانی قم از مواکب، حسینیه‌ها، هیئات مذهبی و مساجد، بیان داشت: در قالب این بازدیدها دستورالعمل‌های ایمنی ابلاغ و نسبت به موارد ضد ایمنی هشدار داده‌شده است.

اصفهانیان مقدم با تأکید بر آغاز سیاه‌پوشانی و فضاسازی مناطق هشتگانه شهری تصریح کرد: علاوه بر آماده‌باش عوامل خدمات شهری، ماشین‌آلات سازمان آتششانی و مدیریت پسماند نیز بی‌وقفه مشغول خدمات‌رسانی به عزاداران خواهند بود.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت: طرح” علمداران خدمت” همزمان با فرارسیدن ماه محرم در قم آغاز و تا پایان اربعین حسینی(ع) ادامه خواهد داشت.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم اعلام کرد :

ثبت درخواست برپایی مواکب در سامانه” قمیار”

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: با اشاره به آماده‌سازی بستر لازم جهت درخواست و ثبت برپایی موکب و ایستگاه صلواتی در نرم‌افزار “قمیار”، گفت: برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف باقیمت مناسب نیز هماهنگی‌های لازم با یکی از شرکت‌های تولیدکننده و معرفی هیئت مذهبی به آن‌ها انجام‌یافته است.

سید مجتبی سبحانی ثابت در حاشیه آغاز طرح علمداران خدمت همزمان با فرارسیدن ماه محرم توسط شهرداری قم، اظهار داشت: شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری قم از سه ماه پیش برای استقبال و ورود به ماه محرم برنامه‌ریزی داشته است.

به گفته وی، برای برگزاری باشکوه آیین‌های دینی و خدمات‌رسانی بهتر به مردم و زائران، جلسات متعددی با مدیران شهری و مناطق مختلف برگزارشده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: طی هماهنگی‌های انجام‌شده روند مطلوبی درزمینه تبلیغات شهری و فضاسازی‌های محیطی، آماده‌سازی فضای شهر برای عزاداری و ارتقای ایمنی محافل عزاداری و مواکب انجام‌گرفته است.

هماهنگی برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف هیئات مذهبی باقیمت مناسب

 

وی با اشاره به آماده‌سازی بستر لازم جهت درخواست و ثبت برپایی موکب و ایستگاه صلواتی در نرم‌افزار “قمیار”، گفت: همچنین برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف باقیمت مناسب نیز هماهنگی‌های لازم با یکی از شرکت‌های تولیدکننده و معرفی هیئات مذهبی به آن‌ها انجام‌یافته است.

سبحانی ثابت خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری قم همچنین آماده برگزاری محافل عزاداری در بوستان‌ها و سایر فضاهای روباز است.

وی نظافت شهری را از وظایف مهم شهرداری قم در برپایی محافل عزاداری دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری قم با تمام توان پای‌کار برگزاری باشکوه تعظیم شعائر دینی است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم :

ارائه خدمات هیئت‌های مذهبی با نمایشگاه “عطر تربت”

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم نیز دراین مراسم  بابیان اینکه در قالب نمایشگاه “عطر تربت”، خدمات قابل‌ارائه به هیئات مذهبی و تسهیلات و ظرفیت‌های دولتی برای برپایی محافل عزاداری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، گفت: این نمایشگاه هم‌اکنون در بوستان نجمه در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد اظهار داشت: نخستین اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم همزمان با آغاز ماه محرم، با برپایی نمایشگاه ” عطر تربت” کلید خورده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم بابیان اینکه برپایی نمایشگاه عطر تربت به خاطر شیوع بیماری کرونا به مدت دو سال متوقف‌ شده بود، ادامه داد: این نمایشگاه امسال با همکاری شورای هیئات مذهبی مجدداً فعالیت خود را از سر گرفته است.

وی بابیان اینکه در قالب این نمایشگاه خدمات قابل‌ارائه به هیئات مذهبی و تسهیلات و ظرفیت‌های دولتی برای برپایی محافل عزاداری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، گفت: این نمایشگاه هم‌اکنون در بوستان نجمه در حال برگزاری است.

طباطبایی نژاد سیاه‌پوشانی شهر را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های خوبی برای فضاسازی‌های محیطی و آماده‌سازی شهر برای ورود به ماه محرم صورت گرفته است.

وی با اشاره به درخواست‌های هیئت‌های مذهبی برای برگزاری باشکوه‌تر مراسمات، اذعان کرد: بررسی و پیگیری این درخواست‌ها در حال انجام است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم فضاسازی‌های محیطی در مراکز فرهنگی شهر را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: با توجه به وضعیت بیماری کرونا، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم آماده بسترسازی این فضاها برای برگزاری محافل عزاداری است.

برگزاری مراسم زیارت عاشورا و اقامه عزای حسینی از بخش‌های دیگر این آیین در مقابل شهرداری مرکز بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/41yg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا