اجتماعی

هنوز برخی خطر آسیب‌های اجتماعی را جدی نگرفته‌اند

معاون اجتماعی وزیر کشوردرقم:

معاون اجتماعی وزیر کشور با تاکید بر اینکه هنوز برخی خطر آسیب‌های اجتماعی را جدی نگرفته‌اند، گفت: برخی نهادها آمارهای مرتبط با آسیب‌های اجتماعی را کتمان می‌کنند درحالی‌که این آمارها باید برای مسئولان مطرح شود تا با نگاه جامع بتوانند برای کاهش و رفع آسیب‌ها برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش ندای قم به نقل ازفارس، محمد عباسی ظهرروزیکشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، اظهار کرد: تکلیف و شرح وظایف تمام دستگاه‌های حاکمیتی روشن است و در این جلسات پرداختن به گزارش عملکرد، ضرورتی ندارد.
وی با اشاره به اینکه این جلسات به منظور طرح مباحث فوریتی برگزار می‌شود، عنوان کرد: هدف ما این است که مدیران دستگاه‌ها را جمع کرده و اولویت‌ها مطرح شود تا تقسیم وظایف در راستای آن‌ها انجام شود.
معاون اجتماعی وزیر کشور با بیان اینکه دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب برای رسیدن به اهداف خود توطئه‌های متعددی داشته است، مطرح کرد: نخستین توطئه دشمن جنگ تحمیلی بود که با ایستادگی و همدلی همه جانبه ملت، شکست خورد.
وی افزود: در ادامه دشمن مطابق روز، شرایط و ویژگی‌های افراد عمل کرد و در چندسال اخیر نیز شاهد اتفاقات خطرناک در حوزه آسیب‌های فرهنگی در کشور هستیم.
عباسی با اشاره به اینکه متاسفانه این آسیب‌ها به سرعت درحال افزایش هستند، خاطرنشان کرد: علت‌های مختلفی ازجمله اینترنت، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، روحیات روانی، شخصیت انسان‌ها و عارضه‌های اجتماعی مانند بیکاری و فقر را می‌توان برای این آسیب‌های اجتماعی متذکر شد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از آسیب‌های اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین خطر و تهدید نظام یاد کرده است، تصریح کرد: ایشان به عنوان راهکار فرموده‌اند که در این حوزه نیازمند کار تحولی، جهادی، فوق العاده، همه جانبه و تلاش مضاعف هستیم.
معاون اجتماعی وزیر کشور با اشاره به اینکه ممکن است هنوز این خطر توسط برخی جدی گرفته نشده باشد، یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی کسالت ایجاد می‌کنند و توسط نهادهای حکومتی نیز بسیاری از آمارها کتمان می‌شود.
وی افزود: این آمارها باید در میان مسئولین مطرح شود تا بتوان برای جلوگیری از آن‌ها برنامه‌ریزی صورت گیرد اما دانستن آن‌ها توسط مردم جز ایجاد نگرانی نتیجه‌ای نخواهد داشت.
عباسی با بیان اینکه در این جلسات باید برنامه مناسب در راستای مقابله با این آسیب‌ها ارائه شود، اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی باید در ابتدا به طور دقیق علت‌یابی شده و سپس راه درمان آن مشخص و تقسیم وظایف انجام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/j0ui

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا