اجتماعی

هزارهکتار زمین دولتی پردیسان در قبضه نهاد‌ها

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد:

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم گفت : در صورت آزاد سازی زمین های بلا استفاده واگذار شده به نهادها، زمین کافی برای ساخت مسکن دولتی برای متقاضیان قم فراهم می شود.

به گزارش ندای قم ،محمد صادقی با بیان اینکه تا کنون ۱۳۵ هزار نفر در استان در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند افزود: زمین برای ساخت ۴۰ هزار واحد فراهم شده که در زمین‌های ۵ هکتاری پردیسان در حال ساخت است و در زمین‌های ۵۶۰ هکتاری هم به تازگی عملیات ساخت آغاز شده است.

وی ساخت خانه برای سایر متقاضیان واجد شرایط را منوط به تامین زمین دانست و گفت: یکی از گزینه‌های ساخت مسکن دولتی، زمین‌های هزار هکتاری پردیسان است که در سال‌های گذشته به برخی نهاد‌ها  واگذار شده است.

صادقی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به قم در سال گذشته ضرب الاجلی برای بازگرداندن این زمین‌ها یا تعیین تکلیف آن‌ها تعیین شد افزود: با گذشت ماه ها، فقط یک و نیم هکتار از این زمین ها آزاد شده است.

تعدادی از نهاد‌ها و موسسات فرهنگی و آموزشی بیش از ده سال است، هزار هکتار از اراضی پردیسان را گرفته اند، اما هیچ ساخت و سازی روی آن انجام نداده اند و این زمین ها بلا استفاده مانده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/jm7x

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا