اجتماعی

مشکلی درزمینه سلامت و کیفیت آب قم وجود ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم :

ندای قم/محسن عبدالهی:مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: در بحث شوری آب هیچ مشکلی در خصوص سلامت و کیفیت آب وجود ندارد، اما منابع تامین آب قم تغییر پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم  ،حسن بختیاری  در گفت و گویی در خصوص شوری آب در روز‌های گذشته  اظهارداشت: در بحث شوری آب هیچ مشکلی در خصوص سلامت و کیفیت آب وجود ندارد، اما منابع تامین آب قم تغییر پیدا کرده است، در گذشته ۵۰ درصد برداشت از طریق سد کوچری بود؛ اما هم اکنون برداشت آب از طریق چاه‌ها صورت می‌گیرد و این موضوع باعث شده است تا آب استان نسبتا شور شود.

حسن بختیاری با اشاره به افزایش ۳ درصدی مصرف آب در روز‌های گذشته گفت: این آمار در حالی است که هنوز وارد فصل تابستان نشده ایم؛ بنابر این ضروری است شهروندان الگوی مصرف را رعایت کنند تا مشکلی در تامین آب نداشته باشیم.

مدیر عامل شرکت آبفا با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از مصارف آب، سهم آبیاری فضای سبز شهری است گفت: با همکاری شهرداری قم، پیگیر جداسازی آب مصرفی در بخش فضای سبز از شبکه آب شرب هستیم.

بختیاری افزود: یکی از این اقدامات استفاده از چاه‌هایی است که کیفیت آب مناسبی ندارند و مورد دیگر استفاده از شبکه آب خاکستری است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان  قم هم باشاره به کمبود بارش‌ها در استان گفت: میزان بارندگی‌ها در قم ۲۵ درصد کمتر از شرایط نرمال است.

علی اصغری افزود: پیش بینی صاحب نظران به نحوی است که متاسفانه وضعیت بارش در سال‌های آینده هم نامناسب خواهد بود و این مسئله صرفه جویی در مصرف آب را به صورت جدی می‌طلبد تا مشکلی بابت تامین آب استان قم ایجاد نشود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xzam

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا