اجتماعی

لزوم پرهیز از موازی‌کاری در عرصه کاهش آسیب‌های اجتماعی

آیت‌الله سعیدی سعیدی در دیدار معاون وزیر کشور تاکید کرد؛

امام جمعه قم با تاکید بر پرهیز از کارهای بدون خروجی گفت: در مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید از موازی‌کاری و پرداختن به امور حاشیه‌ای جلوگیری شود.
به گزارش ندای قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه (س)، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر روز یکشنبه در دیدار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارهای این معاونت باید منطبق و متناسب با تشکیلات نظام باشد و از موازی کاری و امور حاشیه‌ای پرهیز شود.
وی افزود: سلامت کار، نظم و هماهنگی بین ارگان های مربوطه از اصول بسیار مهم در امور اجتماعی است که غفلت از این اصول می تواند آسیب های جدی به اصل کار وارد کند.
تولیت حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: نقش مدیران باتجربه، جا افتاده، مدبر و هماهنگ کننده در پیشرفت و انسجام کارها بسیار مهم است.
امام جمعه قم یادآور شد: خروجی کارها از اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین مسائل در امور اجتماعی است به همین خاطر باید از همان ابتدا روی خروجی کار تفکر و تامل شود.
معاون وزیر کشور:
بیشترین طلاق‌ها به قشر ثروتمند اختصاص دارد

معاون وزیر کشور نیز دراین دیدار گفت: متاسفانه آسیب های اجتماعی درحال رشد است و عده ای بدون در نظر گرفتن ریشه ها و علل اصلی این آسیب ها آن ها را با فقر و بیکاری مرتبط می دانند اما 65 درصد معتادین غیرمتجاهر از شاغلین بوده و بیشترین طلاق ها نیز در میان قشر ثروتمند است.
محمد عباسی ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت‌های معاونت امور اجتماعی وزارت کشور اظهار کرد: با توجه به بررسی آسیب های اجتماعی، پنج آسیب بسیار مهم اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، کودکان کار و حاشیه نشینی از بیشترین مواردی است که سلامت روانی جامعه را تهدید می کند.
وی تصریح کرد: رویکرد دولت فعلی به مسائل فرهنگی بسیار گسترده است و مرکز رصد اجتماعی با همکاری دیگر ارگان های و سازمان های مختلف تشکیل شده و سنجش ها و پالایش های اجتماعی این مراکز به بخش مرکزی رصد اجتماعی منتقل و موردتحلیل قرار می گیرد.
معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه آسیب های اجتماعی درحال رشد است و عده ای بدون در نظر گرفتن ریشه ها و علل اصلی این آسیب ها آن ها را با فقر و بیکاری مرتبط می دانند اما ۶۵ درصد معتادین غیرمتجاهر از شاغلین بوده و بیشترین طلاق ها نیز در میان قشر ثروتمند است.
رئیس سازمان امور اجتماعی تاکید کرد: ریشه یابی دلایل اصلی آسیب های مهم اجتماعی به صورت متمرکز در حال رصد است و امیدواریم تمامی توجهات به سمت آسیب های اجتماعی جلب شود و با کار جهادی و شبانه روزی نسبت به کاهش این آسیب ها اقدام نماییم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/6phl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا