اجتماعیویژه

لازمه عبور از تابستان گرم صرفه‌جویی است

مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب  استان قم:

مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب  استان قم گفت: برای عبور از تنش آبی در گرمای تابستان امسال دراین استان ، نیازمند کاهش مصرف و صرفه‌جویی هستیم.

به گزارش ندای قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آبفا قم، حسن بختیاری در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بیان داشت: افزایش شدید دمای هوا در روزهای اخیر افزایش مصرف آب را به دنبال داشته و باعث بروز چالش‌هایی در کشور شده‌است.

وی با تأکید بر اینکه کاهش بارندگی‌ها، کشور را در تأمین آب دچار چالش کرده‌است، گفت: قم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باعث شده سهم قم از سد کوچری به عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین آب استان به طور محسوسی کاهش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه کاهش ۲۵ درصدی حجم ذخیره سدکوچری نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۵۰ درصدی سهم قم از آب این سد را به دنبال داشته است، خاطرنشان کرد: این کاهش ما را مجبور به استفاده از آب چاه‌های داخل شهر برای تأمین آب مورد نیاز شهروندان کرده‌است.

وی خاطرنشان کرد: شوری آب چاه‌ها باعث شده در ماه‌های اخیر شاهد افزایش شوری آب در شهر باشیم هر چند آب شبکه با وجود شوری از نظر بهداشتی و سلامتی دارای استانداردهای لازم است.

بختیاری بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه تأکید کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف آب در شهر قم ۲.۵ درصد و در هفته جاری نسبت به هفته قبل از آن یک درصد افزایش داشته‌است.

وی با بیان اینکه امروز برای عبور از تنش آبی نیازمند کاهش مصرف و صرفه‌جویی هستیم، تصریح کرد: طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته با ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف توسط هر خانوار می‌توانیم به راحتی از پیک مصرف تابستان امسال عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه ۱۰ درصد کاهش مصرف در سبد مصرف خانوار مشکلی ایجاد نخواهد کرد، گفت: در این زمینه همواره توصیه‌های مراجع و علما به مردم راهگشا بوده و می‌تواند ما را در امر خدمت‌رسانی چه بهتر به مردم یاری رساند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/d1st

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا