اجتماعی

تحصیل رایگان ۴۳ دانش آموز نخبه نیازمند در مدارس نمونه قم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم خبر داد؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت: طرح ملی مدارس همدل در استان قم اجرا شد و ۴۳ دانش آموز نیازمند مستعد و نخبه در سال تحصیلی گذشته تحت حمایت این طرح قرار گرفتند.
به گزارش ندای قم ، محسن مسعودیان راد روز دوشنبه در آیین تجلیل از مدیران نیکوکار مشارکت‌کننده در طرح ملی مدارس همدل قم در سالن جلسه‌های کمیته امداد امام (ره) این استان افزود: طرح ملی مدارس همدل از سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ با همکاری کمیته امداد امام (ره) و وزارت آموزش و پرورش در کشور به اجرا گذاشته و در نخستین سال این طرح، ۱۶ تَن از دانش‌آموزان بی‌بضاعت اما مستعد و نخبه به شکل رایگان در مدارس غیرانتفاعی، نمونه دولتی و هیات امنایی استان ثبت‌نام شدند.
وی با اشاره به ثبت‌نام ۱۳۶ تَن با تخفیف از ۳۰ درصد تا ۷۰ درصد در این مدارس گفت: در نتیجه آمار دانش‌آموزان بهره‌مند از این طرح که هدف عمده آن ایجاد عدالت آموزشی و تربیتی است، به ۱۵۲ تَن رسید.
وی در ادامه با اشاره به رشد ۲.۵ برابری دانش‌آموزانی که به صورت رایگان از خدمات این طرح استفاده کردند بیان داشت: در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ نیز از ۴۳ دانش‌آموز نیازمند اما به لحاظ درسی، قوی و ممتاز به صورت مجانی در مدارس مذکور ثبت‌نام به عمل آمد.
وی افزود: ۱۶ مدرسه غیر دولتی، سه مدرسه هیات امنایی و چهار مدرسه نمونه دولتی در این طرح مشارکت داشتند.
مدیرکل کمیته امداد امام قم در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه مهمترین اولویت طرح ملی مدارس همدل، تحصیل دانش‌آموزان با استعداد محروم است گفت: با موسسه‌های مختلف تعامل‌هایی داشتیم، که بتوانیم بستر را برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایی که بیش از بقیه در راستای ارتقای تخصیلی تلاش می‌کنند، فراهم کنیم.
مسعودیان راد خاطرنشان کرد: کمیته امداد باید خدمات را افزایش و آموزش و پرورش نیز هزینه‌ها و مشکل‌های موجود را کاهش دهد، و در کنار استفاده از ظرفیت این طرح، در تفاهم‌ها هم مباحث آموزشی، مشارکتی و مواردی که در سرفصل‌ها گنجانده شده مورد توجه قرار گیرد، تا عملا بتوانیم به شکل مشخص و هدفمند در زمینه همکاری متقابل گام برداریم.
آیین تجلیل از مدیران نیکوکار شرکت کننده در طرح ملی مدارس همدل به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور احمد محمودزاده رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و معاون توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش و مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام کشور در شهر مشهد برگزار شد، و مدرسه دخترانه و غیردولتی روشنگر شهرک پردیسان قم به نمایندگی از این استان مورد تجلیل قرار گرفت.
از ۷۵۰ هزار دانش‌آموز مددجوی کمیته امداد کشور ۱۳ هزار تَن تحت پوشش این طرح قرار دارند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/htri

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا