اجتماعی

تبیین ضرورت اقتصاد دانش‌بنیان زمینه‌ساز مشارکت مردم و خیّرین است

آیت‌الله سعیدی در دیدار هیئت رییسه پارک علم و فناوری استان قم:

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه باید تشریح و تبیین اقتصاد دانش بنیان در مراکز عمومی که مردم حضور دارند انجام شود، گفت: باید در اجتماعاتی که مردم به منظور امور دینی برپا می دارند مسئولان شرکت های دانش بنیان حضور پیدا کرده و به این حرکت مقدس جنبه معنوی داده شود تا نظر مردم و خیران برای شرکت در این امور خیر جلب شود.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قم، آیت الله سید محمد سعیدی روزدوشنبه در دیدار مسئولان پارک علم و فناوری استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با بیان اینکه باید برای ترویج و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان باید به تبیین بپردازید، اظهار کرد: باید برای مردم به ویژه نخبگان ضرورت و لزوم اقتصاد دانش بنیان را تشریح و تبیین کنید.
وی با بیان اینکه باید تشریح و تبیین اقتصاد دانش بنیان در مراکز عمومی که مردم حضور دارند انجام شود، گفت: باید در اجتماعاتی که مردم به منظور امور دینی برپا می دارند مسئولان شرکت های دانش بنیان حضور پیدا کرده و به این حرکت مقدس جنبه معنوی داده شود تا نظر مردم و خیران برای شرکت در این امور خیر جلب شود.
لازم به ذکر است که در ابتدای این دیدار، رییس پارک علم و فناوری استان در گزارشی از آخرین وضعیت زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان قم اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر پارک علم و فناوری استان قم، 7 مرکز رشد واحدهای فناور، 7 شتابدهنده و 8 مرکز نوآوری و خانه خلاق نیز در زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان فعالیت می‌کنند که مجموعا بیش از 280 شرکت فناور اعمّ از دانش‌بنیان و خلاق را تحت پوشش خود قرار داده‌اند.
وی با بیان این¬که استان قم با 116 شرکت دانش‌بنیان در رتبه هشتم و با 34 شرکت دارای نشان صنایع خلاق و فرهنگی در رتبه ششم کشور قرار دارد گفت: با توجه به شعار سال که به «تولید، دانش‌¬بنیان و اشتغال¬آفرین» نام گرفته است، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان قم با ریاست استاندار شکل گرفت که تاکنون سه جلسه از آن برگزار و مصوبات و تقسیم کار خوبی در حوزه-‌های صنعتی، ترویجی، کشاورزی و گردشگری استان داشته است.
خیرالله رهسپار فرد در پایان تصریح کرد: در سال جاری ما هم برای افزایش شرکت¬‌های دانش‌¬بنیان استان و ارتقاء استان قم به رتبه هفتم کشور و هم توسعه زیرساخت¬‌های مورد نیاز به منظور استقرار شرکت¬‌های فناور و دانش‌بنیان استان در پارک علم و فناوری هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
در این جلسه همچنین، سایر اعضای هیئت رییسه پارک علم و فناوری نیز به ارائه گزارش مختصری از وضعیت، اقدامات و برنامه‌های واحد تحت مدیریت خود پرداختند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xno0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا