اجتماعی

تأسیس کتابخانه عمومی از مطالبات مردم پردیسان است

امام جمعه پردیسان:

امام جمعه شهرک پردیسان قم در دیدار با جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: برای تأمین کتابخانه در پردیسان باید در ابتدا به دنبال ظرفیت مجموعه‌های دولتی و سپس جذب خیرین باشیم.

به گزارش ندای قم به نقل از خبرگزاری حوزه ،حجت الاسلام والمسلمین حامدی در دیدار جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم،گفت: شهرک پردیسان با وجود ظرفیت‌های خاصی همچون وجود ۲۸ دانشگاه، تعداد زیادی پژوهشگاه و حضور بیش از ۲۰ هزار طلبه نیازمند توجه ویژه و ارائه خدمات کتابخانه‌ای است.

وی افزود: جمعیت فعلی پردیسان ۳۰۰ هزار نفر است و با ساخته شدن مسکن‌های ملی جدید ۱۰۰ هزار نفر دیگر نیز به این جمعیت اضافه خواهد شد.

امام جمعه پردیسان در ادامه با اشاره به مطالبه عمومی مردم برای ساخت کتابخانه عمومی تصریح کرد: برای تامین کتابخانه در پردیسان باید در ابتدا به دنبال ظرفیت‌های مجموعه‌های دولتی و سپس جذب خیرین باشیم.

وی خاطر نشان کرد: معتقدم که با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی و دیگر ارگان‌های دولتی می‌توان ساختمان هایی با سازه‌های سبک و مستحکم که ساخت آن زمانبر نباشد را برای ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مردم پردیسان مهیا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی همچنین با اشاره به نقش و اهمیت کتابخانه های عمومی در فرهنگ سازی اظهار داشت: تصور برخی این است که کتابخانه عمومی تنها سالن مطالعه است؛ در حالی که کتابخانه عمومی مکانی فرهنگی برای عموم مردم است که خدمات متنوعی ارائه می کند.

در این دیدار همچنین گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی استان قم توسط کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی ارائه شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/l0av

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا