اجتماعی

انهدام باند کلاهبرداری 730میلیاردی

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد؛

فرمانده انتظامی استان از انهدام باند ۵ نفره که در قالب شرکت صوری از ۲۱۴ نفر ۷۳۰میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ندای قم، سردار سید محمود میرفیضی طی گفت‌وگویی اظهارداشت: در پی شکایت از یک شرکت که مدعی بود در امور ساخت پروژه‌های مسکن و جاده و صادرات و واردات مواد اولیه کارخانه هاست و اقدام به کلاهبرداری از۲۱۴ نفراز سرمایه گذاران به مبلغ ۷۳۰ میلیارد ریال کرده است، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: شرکت مذکور برای اقدامات مجرمانه خود؛ از بین افرادی که معمولا از موضوعات اقتصادی بی اطلاع بوده و به راحتی می‌توان اعتماد شان را جلب کرد، اقدام به تبلیغ کرده و در ابتدای شروع به کار نیز سود دهی خوبی به مال باختگان داشته تا اعتماد آنان را جلب کند و اسنادی از سهام‌های بورسی جعل و چاپ و در بین مال باختگان توزیع شده بود که عملا فاقد هرگونه ارزش مالی بود.

فرمانده انتظامی استان قم ابراز داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با به کارگیری یک سری اقدامات فنی، متهمان را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه و حین خروج از کشور دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرارهای مناسب روانه زندان شدند.

سردار میرفیضی ضمن توصیه به شهروندان عزیز مبنی بر آشنایی با قوانین و جرایم و ترفندهای کلاهبرداران گفت: از آنجایی که بعضی از اقشار جامعه اطلاعات قانونی، اجتماعی و اقتصادی کمتری در برخی از مسائل و موضوعات دارند، لازم است در هرگونه مشارکتی از معاضدت حقوقی بهره بگیرند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4xir

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا