اجتماعی

احداث ۹۸ کیلومتر شبکه برق در قم طی یک‌سال گذشته

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: ۹۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط هوایی و زمینی طی یک سال گذشته در این استان احداث شده است.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم، مهدی آهنین‌پنجه با تبریک هفته دولت به تشریح گزارشی از عملکرد یک‌ساله گذشته شرکت توزیع نیروی برق در راستای تامین برق پایدار در استان پرداخت و احداث ۴۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی و ۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی را از جمله اقدامات صورت گرفته از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون، برشمرد.
وی همچنین احداث ۴۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و چهار کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای برق‌رسانی در استان طی یک سال گذشته اعلام و اضافه کرد: در این مدت ۲۴۳ ترانسفورماتور هوایی و زمینی با ظرفیت ۴۹ مگاولت آمپر نیز در نقاط مختلف استان نصب شده است.
وی به نصب یک‌هزار و ۳۵۹ اصله پایه فشار متوسط و یک‌هزار و ۳۴ اصله پایه فشار ضعیف از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون اشاره کرد و گفت: نصب ۲ هزار و ۹۹۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر و تامین برق ۱۲هزار و ۳۵۰ مشترک جدید شهری و ۴۳۴ مشترک جدید روستایی از دیگر اقداماتی است که در این مدت به انجام رسیده است.
آهنین‌پنجه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به‌منظور تبدیل سیم به کابل خودنگهدار به‌منظور جلوگیری از سرقت و خسارت به مشترکان، گفت: در همین راستا طی یک سال گذشته ۲۰۰ کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شده و همچنان این برنامه در دست اجرا است.
۶۰۶ هزار و ۳۲۰ مشترک برق در استان قم وجود دارد که ۴۸۴ هزار و ۴۴۲ مشترک در بخش خانگی، ۸۳ هزار و ۵۰۱ مشترک در بخش سایر مصارف، ۲۴هزار و ۵۰۵ مشترک در بخش عمومی،‌ هفت هزار و ۱۰۲ مشترک در بخش صنعتی، چهار هزار و ۱۶۲ مشترک در بخش کشاورزی و ۲ هزار و ۶۰۸ مشترک نیز در بخش روشنایی معابر هستند.
۳۷.۹ درصد مصرف برق در استان قم مربوط به بخش خانگی، ۲۸.۵ درصد بخش صنعت، ۱۲.۵ درصد کشاورزی، ۹.۶ درصد عمومی، ۹.۹ درصد سایر مصارف و ۱.۶ درصد نیز در بخش روشنایی معابر مصرف می شود

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/g9mt

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا