اجتماعی

آسمان قم امشب بارانی می‌شود

کارشناس هواشناسی استان قم خبرداد:

کارشناس هواشناسی قم گفت: فعالیت سامانه بارشی که از عصر امروز وارد قم می‌شود، از اوایل امشب آغاز خواهد شد.

به گزارش ندای قم ، محمدرضا قاضی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی افزود: در حال حاضر آسمان قم نیمه‌ابری است که به‌تدریج ابری و اوایل شب بارش پراکنده باران در استان آغاز می‌شود و تا چند ساعت ادامه دارد.

وی با بیان این‌که برای فردا آسمان نیمه‌ابری تا ابری است، اضافه کرد: در بعضی ساعات بارش باران و در ارتفاعات به‌ویژه جنوب و غرب استان، بارش برف با حجم کم پیش‌بینی می‌شود.

وی هوای استان را در روز جمعه، نیمه‌ابری تا ابری، اوایل صبح بارش باران و برف و به‌تدریج کاهش ابر پیش‌بینی کرد.

به گفته قاضی، حداکثر دمای امروز، فردا و پس‌فردا به ترتیب ۱۰، ۱۰ و ۱۱ و حداقل امشب، فرداشب و پس‌فرداشب به ترتیب ۲، صفر و منفی ۱ خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که هفته آینده سامانه بارشی دیگری وارد استان قم می‌شود، بیان کرد: برای شنبه و یکشنبه آسمان تقریبا صاف و وزش باد، دوشنبه و سه‌شنبه ابری و احتمال بارندگی، پنجشنبه و جمعه نیز بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.qommeteo.ir مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qju7

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا