حوزه علمیهویژه

حوزه علمیه در مسائل مدیریتی راه حل ارائه کند

آیت الله جوادی آملی:

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید اظهار داشت که پیام حوزه علمیه را به عنوان راه حل به جامعه ارائه دهید،در مسائل مدیریتی، صرفا نصحیت کردن مسئولان کارساز نیست، امور مدیریتی راه حل می خواهد.
به گزارش ندای قم از مرکز خبر حوزه ، وی در دیدار جمعی از اعضای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: پیام حوزه را به عنوان راه حل به جامعه ارائه دهید. در مسائل مدیریتی، صرفا نصحیت کردن مسئولان کارساز نیست. نصیحت برای جوانانی است که راه را می داند و بیراهه می روند، اما امور مدیریتی راه حل می خواهد نه نصیحت.
این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت صحیفه سجادیه ، گفت: صحیفه سجادیه کتابی است که باید در کنار سجاده ما باشد. در دعاهای این کتاب از خدا می خواهیم «حسن الولایه» به ما بدهد، یعنی فرد بتواند کسانی که زیرمجموعه و تحت امرش هستند را خوب اداره کند. هر کسی در حوزه کاری خودش به نوعی والی است و باید «حسن الولایه» داشته باشد.
آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) هست که خدایا بین مردم و نان آنها جدایی نیانداز، اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیافتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. اقتصاد یعنی نان مملکت، باید جلوی غارت ها واختلاس های میلیاردی گرفته شود و مشکلات اقتصادی حل شود.
وی گفت: رهبر اگر حضرت علی بن ابیطالب(ع) هم باشد، داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، از آنطرف مجموعه مسئولین باید درست عمل کنند. کشور ما دارای امکانات فراوان خدادادی است، ما تقریبا یک درصد جمعیت جهان ولی ۱۰درصد امکانات جهان را در اختیار داریم که باید با برنامه ریزی درست، وضعیت کشور را سامان داد.
آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم پاسداشت خون شهدا گفت: ما شهدایی داشتیم که در زمستان کردستان برای حفظ سنگرها آنقدر مقاومت کردند تا از از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند. این خون های پاک شهداء سرمایه های کشور هستند. علاوه بر این مردم هم سرمایه کشور و به تعبیر نهج البلاغه ستون دین هستند لذا باید به نیازهای آنان توجه کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ldpm

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا