حوزه علمیه

حدود 500 مدرسه علمیه خواهران در کشور فعالیت دارند

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران خبرداد:

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران،حوزه‌های علمیه خواهران را در سال‌های اخیر دارای پیشرفت‌های خوبی ارزیابی کرد و ادامه داد: از نظر علمی پیشرفت‌های خوبی در این حوزه‌ها بوده است و خواهران طلبه در موارد لازم در دانشگاه و حوزه حضور خوبی داشته‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از فارس، آیت‌الله مرتضی مقتدایی صبح امروز در مراسم معارفه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی فاضل به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه خواهران که در سالن آیت‌الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، مدیر انتخاب شده را گزینه خوب و مشرف بر حوزه‌های علمیه خواهران توصیف کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضل، با اتفاق آرای شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان مدیریت این حوزه‌ها انتخاب شد.

وی حوزه‌های علمیه خواهران را در سال‌های اخیر دارای پیشرفت‌های خوبی ارزیابی کرد و ادامه داد: از نظر علمی پیشرفت‌های خوبی در این حوزه‌ها بوده است و خواهران طلبه در موارد لازم در دانشگاه و حوزه حضور خوبی داشته‌اند.

آیت‌الله مقتدایی افزود: حدود پانصد مدرسه علمیه در سراسر کشور برای خواهران در سطوح دو، سه و چهار دایر است که حدود سیصد نفر در سطح چهار مشغول هستند و ۵۳۷۶ نفر استاد در این پانصد مدرسه در حال تدریس می باشند که اکثر این اساتید را خانم‌ها تشکیل می‌دهند؛ همچنین ۱۳۴۹ پایان‌نامه در حوزه‌های علمیه خواهران دفاع شده و تا به حال ۹۲۱ کرسی آزاداندیشی برگزار شده است.

وی خطاب به حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضل ابراز داشت: یک مجموعه علمی و دلسوز نظام در اختیار شما گذاشته می‌شود که امیدوار هستیم با حضور شما و فضل الهی باعث پیشرفت حوزه‌های علمیه خواهران شوید.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران در بیان نکته‌ای اخلاقی درباره استفاده از وقت و زمان بیان کرد و گفت: از خوشگذرانی‌های دنیوی بگذرید، و در مسیر خداوند متعال قدم بردارید تا رضایت و خوشنودی خداوند متعال را به دست آورید.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/6l7t

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا