حوزه علمیهویژه

تقدیر و تمجید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ملت حسینی ایران

با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای از ملت حسینی ایران به خاطر برپایی حماسه آفرینی‌ها در تعظیم شعائر و ترویج معارف حسینی تقدیر و تمجید کرد.

به گزارش ندای قم به نقل ازخبرگزاری حوزه ،جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای به منظور تقدیر و تمجید از حماسه آفرینی‌های مردم و هیئات مذهبی در تعظیم شعائر و ترویج معارف حسینی، اینگونه بیان داشت:

مجالس سوگواری و هیئت‌های حسینی کانون اصلی تقویت ایمان و بصیرت هستند. این مجالس که بر محور مودت اهل بیت (علیهم السلام) و برای احیاء امر امامت و ولایت برگزار می‌گردند؛ بستری کم نظیر برای مجاهدت فی سبیل الله است. در این میان صحنه‌های بدیع حضور پررنگ و پرشکوه جوانان و نوجوانان در مجالس عزاداری نشان داد نسل جوان مؤمن انقلابی، استمرار دهنده و ادامه دهنده راه حسین (علیه السلام) است.

مردم مؤمن و شریف ما در اقصی نقاط کشور با برگزاری باشکوه این مجالس دینی بار دیگر بر مؤلفه‌های قدرت و عزت خود افزودند و اعتقاد به حاکمیت اندیشه دینی ، التزام به امامت و بیزاری از خارج شدگان از ولایت را فریاد زدند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تکریم و تمجید از حماسه آفرینی‌های مردم و هیئات مذهبی در تعظیم شعائر و ترویج معارف حسینی اعلام می دارد:

ملت مؤمن و انقلابی ایران با امداد و نصرت الهی و توجهات حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه) با سلوک در راه حسین (علیه السلام) و بصیرت و هوشیاری توانسته است بخش اعظمی از توطئه‌های ضد دینی و هجمه‌های فکری ،فرهنگی، سیاسی و امنیتی علیه قداست و عظمت حماسه کربلا را خنثی کند.

شور و شعور حسینی ملت ما در مبارزات ضد طاغوتی، حماسه‌های سال‌های دفاع مقدس، و مبارزه با فتنه‌ها و توطئه‌های ضد اسلامی همیشه متبلور و نمایان بوده است و حقیقت «ما ملت امام حسینیم» را آشکار کرده است. .

هویت، ملیت ،قومیت و همه ابعاد زندگی ما با حسین (علیه السلام) معنا می‌یاید و دنیا ما را در تقدیس و تکریم حسین (علیه السلام) می‌شناسد.

در حادثه کربلا، دشمنان حق و حقیقت در جنایت های خود نهایت خباثت و ددمنشی را برای شکستن قداست و حرمت اهل بیت بروز دادند، اما نور پر فروغ حسین خاموش نشد و مشعل فروزان شهید کربلا برای همیشه‌ی تاریخ معیار شناخت حق و باطل شد. پیام عاشورا این است که ، شوکت و جلالت حق، خدشه ناپذیر است و آنان که در مقابل امام نور، عَلَم طغیان و فساد بلند کنند هلاک خواهند شد. قدسیت و عظمت خون حسین بر شمشیر باطل پیروز شد و این یک حقیقت تبدیل ناپذیر است.

حرمت و قداست ولایت یک قداست الهی است. امروز نیز هر جریانی بخواهد در مقابل پیشوا و امام جامعه بر مسیر اهل بغی حرکت کند، فرجامی جز سقوط و خذلان نخواهد داشت. ولایت فقیه نیز امروز امتداد راه امامت است و دشمنی با این راه، دشمنی با اصل دین است.

شهید کربلا معیار شناخت حق از باطل است و خط نفاق و دروغ با مصباح الهدی رسوا می شود. ملت ما در عاشورای سال ۸۸ با نور حسین (علیه السلام)، نفاق و فساد را شناخت و حماسه نهم دی را آفرید. همچنین با پرچم هدایت حضرت سید الشهداء، فتنه تکفیر را خنثی کرد و با شعار «کلنا عباسک یا زینب» برای دفاع از حرم، خون شرافت و افتخار داد. حماسه عاشورا و حادثه کربلا برای همیشه تاریخ، معیار حقیقت است و غبار فتنه‌ها را می‌زداید .

ملت فهیم ایران با ایمانی مملو از بصیرت و صبر، علم ولایتمداری خویش را به اهتزاز در آورده است و در راه حسین به مجاهدت و ایستادگی ادامه خواهد داد ان شاءالله.از خداوند متعال دوام فضل و رحمتش بر ملت عظیم‌الشأن ایران را مسألت می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته‌ ،سید هاشم حسینی بوشهری ،رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tj50

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا