حوزه علمیه

تحصیل۱۰ هزار داوطلب در حوزه‌های علمیه خواهران

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور خبرداد:

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان این که پذیرش داوطلبان ورود به حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی آینده، از ۲۹ بهمن‌ماه جاری آغاز می‌شود گفت: ۱۰ هزار داوطلب جذب مدارس علمیه سراسر کشور خواهند شد.
به گزارش ندای قم ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی فاضل روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: ثبت نام تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد و طلاب جدید در ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران و در سه مقطع سطح یک، ۲ و سه(عمومی، عالی و تخصصی) در ۲۸ استان کشور پذیرفته خواهند شد.
وی اضافه کرد: آزمون سطح ۲ در اردیبهشت‌ماه و سطح سه نیز در تیرماه به‌صورت هم‌زمان به‌جز در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ترتیب می یابد.
وی ادامه داد: در برخی استان‌ها در ۱۷ رشته سطح سه و پنج رشته سطح چهار که معادل با ارشد و دکترا دانشگاه است، طلاب پذیرش خواهند شد.
فاضل همچنین با بیان این‌که در سال ۱۴۰۱ اولین برنامه پنج‌ساله حوزه‌های علمیه خواهران تصویب و اجرا شد، گفت: تعهد کرده‌ایم در افق ۱۴۱۴ خواهران در امور مربوط به خودشان مرجعیت علمی پیدا کنند.
وی با بیان این‌که تمام تلاش و اهتمام مرکز مدیریت حوزه های خواهران مربوط به تقویت سطوح عالی حوزه‌های علمیه است، افزود: در این راستا در سطح سه و چهار سرمایه‌گذاری بیشتری خواهیم کرد و از دوره مقدماتی با شیب ملایم و درست، طلاب را به تحصیلات سطوح عالی سوق خواهیم داد.
به گفته وی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حدود ۱۵۰ هزار طلبه دارد که شامل فارغ‌التحصیلان از مدارس و مشغول به تحصیل در مدارس حوزه‌های علمیه است.
پذیرش داوطلبان با برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه علمی و تحقیقات محلی
مدیرکل پذیرش معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهران نیز در این جلسه گفت: در مقطع عمومی داوطلبان دیپلم با شرایط سنی حداکثر ۴۰ سال و معدل ۱۴ به بالا، دارندگان مدرک دوره اول متوسطه نیز با داشتن حداکثر سن ۱۸ و حداقل معدل ۱۵ می‌توانند در آزمون پذیرش شرکت کنند.
مریم بابایی افزود: پذیرش داوطلبان با برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه علمی و تحقیقات محلی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: در مقطع عالی یا سطح سه،‌ داوطلبان در ۱۷ رشته از جمله تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، تاریخ اسلام، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، تقریب با گرایش حج، فلسفه اسلامی، مدرسی ادبیات عربی، مطالعات اسلامی زنان، مشاوره خانواده، علوم و معارف حدیث شیعه در ۲۰۱ رشته محل با ۸۷ مدرسه علمیه عالی پذیرفته خواهند شد.
به گفته وی، در سه رشته غیرحضوری تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و تاریخ اسلام در سطح سه نیز از میان خواهران داوطلب پذیرش انجام می‌شود.
بابایی خاطرنشان کرد: در سطح چهار نیز داوطلبان در پنج رشته تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی در ۲۸ مدرسه با ۴۶ رشته محل پذیرفته خواهند شد.
وی تاکید کرد: داوطلبان برای ثبت‌نام می‌توانند با مراجعه به مدارس علمیه با شرایط و ضوابط پذیرش آشنا شوند؛ همچنین با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی اینترنتی www.whc.ir نیز نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
برگزاری رویداد رضوان
مدیرکل روابط عمومی مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران نیز با اشاره به برگزاری رویداد رضوان، گفت: در کنار پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران، امسال سومین برنامه رویداد رضوان با هدف کمک به برنامه پذیرش و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های طلاب برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام جواد بهشتی‌پور افزود: در ۲ سال گذشته رویداد رضوان در ۲ بخش اجرا شد که یک بخش مربوط به ساماندهی مبلغان در عرصه پذیرش بود که در این مدت ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از طلاب در قالب سفیران رضوان ساماندهی و در امر پذیرش به‌صورت چهره به چهره و در فضای مجازی مشغول به تبلیغ شدند.
وی اضافه کرد: بخش دیگر مربوط به اصحاب رسانه بود که هر ساله جمعی از اصحاب رسانه به‌عنوان فعالان برتر در عرصه پذیرش تجلیل شدند.
به گفته وی،‌ امسال بخش سومی با عنوان اردوهای رضوان اضافه می‌شود و بر اساس آن، در سراسر کشور مدارس منتخبی پذیرای دانش آموزان و داوطلبان هستند که در مدرسه حضور می‌یابند و با راه و رسم طلبگی آشنا می‌شوند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8kn6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا