حوزه علمیه

انقلاب اسلامی راه ترقی را بر روی زن گشوده‌ است

آیت‌الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم :

خطیب جمعه قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی راه ترقی را بر روی زن گشوده‌ است، گفت :زنان ما افزودن بر وظایف خانگی و تربیتی می‌توانند در همه عرصه‌های علمی و فرهنگی حضور صحیح و سنجیده داشته باشند.

به گزارش ندای قم ،آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۱ که در مصلی قدس قم برگزار شد ضمن گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی عنوان کرد: امیدواریم این دو نهاد ارایه خدمات آسان و تکریم ارباب رجوع را به عنوان اصول مهم دنبال کنند همچنین موانعی که در مسائلی مانند دندانپزشکی و… وجود دارد را رفع کنند.

وی با اشاره به سالروز تاسیس شورا نگهبان اظهار کرد: از دستگاه ذی‌ربط در شورای نگهبان انتظار داریم در اطلاع رسانی و توجیه اقدامات مهم شورای نگهبان اقدامات اساسی‌تری انجام دهد؛ زیرا سلامت انتخابات وصحت انطباق قوانین با شرع و قانون اساسی را انجام می‌دهد.

نیازمند تولید علمی، تولید محتوا و ارائه درست معارف الهی هستیم

وی افزود: حجاب و عفاف یک حلقه از زنجیره نورانی اسلام برای سلامت و سعادت جامعه است و رعایت آن از سمت زن و مرد علاوه بر اینکه بازتاب‌های مهمی در زندگی اخروی دارد در تنظیم زندگی سالم و سعادتمند دنیوی هم موثر است.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: فروپاشی خانواده و سست شدن ارزش‌های متعالی انسانی و الهی در خانواده و جامعه از اثرات دور شدن از عفاف و حجاب است.

وی تصریح کرد: در این زمینه نیازمند تولید علمی، تولید محتوا و ارائه درست معارف الهی هستیم که به عهد مراکز علمی و حوزوی است تا مقوله‌ حجاب و عفاف را از منظر فقهی، حقوقی، اخلاقی، کلامی، فلسفی مورد تحقیق قرار بدهند همچنین تبیین و روشن گری و تبلیغ درست این ارزش الهی از دیگر اصولی است که باید رعایت شود.

حضور با وقار زنان در جوامع عمومی و محل کار یک تبلیغ بزرگ است

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه حضور عفیفانه و با وقار زنان در جوامع عمومی و محل کار یک تبلیغ بزرگ است، گفت: تبیین درست عفاف و حجاب هم با عمل و رفتار و هم با زبان است هم‌چنین هر دختر و پسری باید با ابعاد و فلسفه حجاب و عفاف و رعایت شئون آن آشنا شود و فضای اجتماعی باید با حضور انسان‌های مومن تغییر پیدا کند.

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید  از خانه تا محیط‌های عمومی جریان داشته باشد، اظهار کرد: قوانین، مصوبات و بخشنامه ها گوناگونی که وجود دارد باید اجرا شود و همه نهاد ها و بخش ها به آن عمل کنند.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: گاهی لباس های مناسب در بازار نیست؛ دولت و بخش خصوصی باید صنعت مناسب برای زیست عفیفانه را در دستور کار قرار بدهند همچنین باتوجه به نزدیک شدن ماه محرم نیز مساجد و حسینیه ها باید به صورت شبکه منسجم وارد صحنه دفاع از ارزش‌های الهی و عاشورای حسینی شوند و حجاب و عفاف در صدر آن قرار بگیرد.

اقدام قانونی در برابر هنجارشکنی عامدانه در زمینه حجاب و عفاف

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی راه ترقی را بر روی زن گشوده‌ است، ادامه داد: زنان ما افزودن بر وظایف خانگی و تربیتی می‌توانند در همه عرصه‌های علمی و فرهنگی حضور صحیح و سنجیده داشته باشند.

وی بیان داشت: مسئولان اقدام قانونی در برابر هنجارشکنی عامدانه در زمینه حجاب و عفاف داشته باشند و باید اقدام قاطع در آنجایی که قائله آفرینی رخ می‌دهد صورت گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه در رابطه با سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه گفت: امروز دستکش‌های حریری آن‌ها کنار رفته است و پنجه‌ای خون آلود آن‌ها مشخص شده است؛ مردم بارها اشغال و کودتا، خون‌های ریخته شده توسط شما را دیده‌اند.

وی ادامه داد: دولت‌های منطقه بدانند عادی سازی روابط با رژیم صهیونسیتی در کارنامه شما ثبت خواهد شد و روزی ملت های خودتان و جوانان اسلام به سراغ شما خواهند آمد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zykv

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا