حوزه علمیه

ارتباط حوزه علمیه با بدنه اجرایی کشور گسترش یابد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:‌

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار گسترش ارتباط حوزه علمیه با بدنه اجرایی کشور شد و گفت:‌نظام اسلامی نیازمند یک عقبه فکری است و اگر بین حوزه و بدنه اجرایی کشور ارتباط سیستمی وجود داشت، وضعیت امروز جامعه اینگونه نبود.

به گزارش ندای قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری به مناسبت هفته پژوهش در دیدار معاون و مدیران پژوهشی حوزه‌های علمیه افزود: البته روحانیون در دستگاه‌های مختلف کشور حضور دارند، اما این حضور شخصی است نه به نمایندگی از حوزه علمیه و روحانیت. پشتیبانی فکری حوزه علمیه از نظام اسلامی، خروجی کار را به مراتب بیشتر خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت پژوهش ابراز داشت: آموزش و پژوهش در هم تنیده است، اما پژوهش باید به جایگاه ویژه خود دست‌یابد و برنامه تحصیلی حوزه‌های علمیه با استفاده از تجربیات عملی اساتید محترم سراسر کشور، بازنگری گردد، تا شاهد برنامه‌ای کامل‌تر، جامع‌تر و کم نقص‌تر باشیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه قوت پژوهش را در گرو آموزش قوی دانست و افزود: پژوهش باید همگام با آموزش حرکت کند، اما توجه به این نکته ضروری است که طلاب در سال های اولیه لازم است بیشتر بر تقویت بنیه‌ علمی خود متمرکز شوند تا پایه‌های علمی آنان استوار گردد و گرفتار نگاه‌های سطحی نشوند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خواستار تعریف افق‌های پژوهشی جدید برای حوزه علمیه شد و خاطرنشان کرد: سعی کنید افق‌های جدید پژوهشی برای حوزه تعریف و روی مواردی که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است، بیشتر سرمایه‌گذاری نمایید.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/z7xx

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا