سیاسی

زمینه حضور نخبگان شاهد به حوزه دانش‌بنیان‌ها فراهم شود

استاندار قم:

استاندار قم گفت: زمینه ورود نخبگان علمی شاهد و ایثارگر به حوزه دانش بنیان‌ها با همکاری پارک علم و فناوری قم فراهم شود.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم ،سید محمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در شورای فرهنگ ایثار و شهادت در سالن امام جواد(ع) استانداری قم ابراز داشت: نخبگان شاهد و ایثارگر ظرفیت مناسبی برای خدمت به کشور و حضور در دانش بنیان‌ها دارند که این ظرفیت باید مورد توجه قرار گیرد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درپیش بودن کنگره شهدای قم گفت:‌ بازسازی و بهسازی تصاویر شهدا، نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌های قم در صورتی که مرتبط با برگزاری کنگره شهدای استان است در کمیته برگزاری این کنگره مطرح و سرعت این کار طبق توافق کمیته کنگره با شهرداری تسریع داده شود.
وی با اشاره به موضوع اختصاص یک درصد از بودجه فرهنگی دستگاه‌ها به موضوع ایثار و شهادت گفت: این موضوع در کمیته برگزاری کنگره شهدای استان قم مطرح است و باید سهم هر یک از دستگاه‌ها مشخص شود.
استاندار قم افزود: ۲۸ دستگاه دولتی از اعتبار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم بودجه می‌گیرند و برخی دیگر بودجه ملی دارند لذا هر کدام از آنها باید عدد مرتبط با بودجه یک درصد را اعلام کنند.
شاهچراغی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برای رسیدگی به امور دانشجویان شاهد و ایثارگر باید در دانشگاه‌ها ورود کرد، گفت: هر کجا برای امور جاری دانشجویان نیاز به ورود حوزه حاکمیتی است از طریق معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم پیگیری شود.
وی تاکید کرد: در آستانه ترم بعدی دانشگاه‌ها هستیم‌ و باید مطالبات دانشگاه‌ها در عرصه شاهد و ایثارگر دریافت و اگر نیاز به پیگیری در سطح استانی یا ملی دارد پیگیری لازم انجام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/g0hm

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا