سیاسیویژه

رفع مشکلات مردم سر لوحه کار مسئولین باشد

آیت الله حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه قم:

خطیب جمعه قم خطاب به مسئولین گفت: این حوادث می‌ آید و می‌رود اما مسئولین نباید از مسئولیت اصلی شان غافل بمانند و باید مشکلات مردم را سر لوحه کار خود قرار بدهند؛ زیرا رضایت مردم در این انقلاب نقش کلیدی در ماندن پای این انقلاب دارد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه نماز جمعه ۲۲ مهر که در مصلای قدس قم برگزار شد، با بیان اینکه امیرالمؤمنین (ع) می‌فرماید اوج خشنودی و خواسته خداوند رعایت تقوا است، بیان کرد: اگر کار تقوایی را پنهانی انجام شود باز هم خدا می‌داند و اگر آشکار انجام شود خدا آن را به عنوان حسنه برای شما ضبط و ثبت می‌کند.

وی با اشاره به میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) گفت: پیامبر (ص) از نسل خلیل رحمان است و در دوران کودکی از پدر و مادر محروم شد و در دامان عبدالمطلب و ابوطالب بزرگ شد.

وی ادامه داد: با ولادت پیامبر (ص) حوادثی در جهان اتفاق افتاد و این رویدادها معنا داشت برای مثال در آن روز همه بت‌ها حتی بت‌های آویزان شده به خانه کعبه هم شکست، آتشکده فارس خاموش شد، آب دریاچه ساوه خشک شد، آب رود سماوه جریان پیدا کرد همچنین ایوان کاخ مدائن (طاق کسرا) نیز شکسته شد و چهارده کنگره آن فرو ریخت.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: از ویژگی‌های پیامبر این بود که همیشه دل مشغولی داشت و به خاطر مسئولیتی که داشت هیچ گاه احساس راحتی و استراحت نمی‌کرد.

تنها ماندن فلسطین و یمن به خاطر تفرقه‌ بین مسلمانان است

وی با اشاره به اینکه شیوه مبارز امام صادق (ع) نخبه پروری بوده است، ادامه داد: شیعه از منظر امام صادق (ع) کسی است که با زبان همراه ما است و با قلبش همراه ما است و آنچه ما عمل می‌کنیم را الگوی رفتاری خودشان قرار می‌دهد.

خطیب جمعه قم در رابطه با اهمیت وحدت گفت: منظور از وحدت این نیست که شیعه، سنی و یا سنی، شیعه شود. امت اسلامی با جهان استکبار مواجه است و اگر جامعه اسلامی وحدت داشت و به لفظ بسنده نمی‌کرد امروز یمن و فلسطین تنها نمی‌ماندند و تنها ماندن فلسطین و یمن به خاطر تفرقه‌ای است که در جامعه اسلام وجود دارد.

وی افزود: مسلمانان باید به عنوان یک قطب در دنیا ظهور و بروز پیدا کنند و استکبار جرئت سخنوری علیه مسلمانان را نداشته باشند؛ اما متأسفانه دشمنان گاهی جنگ بین شیعه و سنی و گاهی جنگ بین شیعه و شیعه به راه می‌اندازند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: امیدوارم نتیجه کنفرانس‌هایی که برگزار می‌شود به یک بیانیه و قطعنامه بسنده نشود و کاری عملی و اجرایی انجام شود و بیداری و روشنگری در جهان اسلام رخ دهد.

وی در رابطه با حوادث اخیر ضمن تأسّف و تسلیت بابت فوت دختر جوان، یادآور شد: قبل از اینکه فوت این دختر را مطرح کنیم باید بگوییم که طراحی‌های این وقایع در اتاق فکر دشمن بوده است و آنها دنبال بهانه بودند که نقشه خود را عملیاتی کنند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: این حادثه ممکن است درهر جایی رخ بدهد انسان‌های عاقل می‌گویند این حادثه رخ داده است و شاید کسی هم متهم باشد و صبر می‌کنند بر اساس قانون حقایق روشن شود اما برخی عجولانه وارد ماجرا می‌شوند.

 دشمن به دنبال براندازی جمهوری اسلامی است

وی عنوان کرد: دشمن با ما پای میز مذاکره می‌نشیند و اما در اتاق‌هایی شاید مجاور اتاق‌های مذاکرات به دنبال طراحی و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند و این اوج خباثت دشمنان است.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: آنها در ظاهر به مسئولین ما لبخند می‌زنند ولی پشت صحنه با تجزیه‌طلبان و دشمنان ما، گروهک‌های منحرف، کسانی که به اسلام و انقلاب باور ندارد و جلای وطن کرده اند و ایران را دیگر وطن نمی‌دانند و یا اگر جلای وطن هم نکردند اما دلبستگی به این ایران مقتدر که برای آن شهید دادیم را از دست داده‌اند و تعصب ملی ندارد، همکاری می‌کنند.

خطیب جمعه قم ادامه داد: ممکن است این انقلاب در معرض آزمون‌های بزرگ تر قرار بگیرد اما باور دارم شما مردمی که تاکنون پای این انقلاب ایستاده‌اید این را راه را با قامتی استوارتر ادامه خواهید داد.

رضایت مردم  نقش کلیدی در ماندن پای این انقلاب دارد

وی خطاب به مسئولین گفت: این حوادث می‌آید و می‌رود اما مسئولین نباید از مسئولیت اصلی شان غافل بمانند و باید مشکلات مردم را سر لوحه کار خود قرار بدهند؛ زیرا رضایت مردم در این انقلاب نقش کلیدی در ماندن پای این انقلاب دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2di1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا