حوزه علمیهسیاسی

دشمنان استقلال، پیشرفت و تولید علم کشور را هدف قرار داده‌اند

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه قم:

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به پیوند ناگسستنی مردم و روحانیت گفت: مردم و روحانیت باهم هستند و تاریخ این امر را نشان داده‌است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه قم افزود:‌ به دشمنان هشدار می‌دهیم روحانیت را بیش از این امتحان نکنند وگرنه پاسخ کوبنده‌تری را خواهند دید.

وی با اشاره به تجمع اخیر حوزویان در محکومیت حوادث اخیر کشور، افزود: این حضور نشان از این بود که روحانیت، مردم ، نیروهای امنیتی و بسیجی پای کار انقلاب هستند و قم و حوزه که خاستگاه انقلاب بود همچنان خاستگاه آن باقی خواهند ماند.

امام جمعه قم با اشاره به حکم تاریخی میرزای شیرازی در محکومیت استعمال تنباکو، گفت: این حکم الهی تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد، همانگونه که میرزای شیرازی پیش بینی کرده بود دشمن بعد از آن حادثه به قدرت مرجعیت پی برد و از آن زمان همیشه در صدد این بود که پیوند بین روحانیت و مردم را از بین ببرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س)را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: این بانوی بزرگ در طول دوران کوتاه زندگی خود درس‌هایی مهمی در زمینه حفظ عفاف و حجاب، آزادگی، زهد، ایمان و اخلاص به یادگار گذاشته‌است.

توطئه اصلی دشمن برداشتن چادر از سر زنان ایرانی است

وی با بیان اینکه نقشه و توطئه اصلی دشمن برداشتن چادر از سر زنان ایرانی است، گفت:راه فاطمی راه پاک زیستن و عفاف و حجاب است، بی‌حجابی به دور از وادی و مسیر اهل‌بیت(ع) و زندگی به سبک خواست دشمن برای زنان ما ننگ است و کاری که دشمن توسط رضاشاه نتوانست انجام دهد این‌بار می‌خواهد توسط افراد دیگری اجرا کند.

وی در ادامه حوادث و اتفاقات ۱۶ آذر و روز دانشجو را مورد توجه قرار داد و گفت: دانشجویان از ابتدای انقلاب پای کار انقلاب بودند و امروز نیز آنان در عرصه‌های مختلف پیشرفت و تعالی در کنار مردم و انقلاب هستند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه طیف وسیعی از دانشجویان در حوادث اخیر در کنار انقلاب و ولایت ماندند، گفت: اگر کسی خود را دانشجو بداند ولی در زمین دشمن بازی کند و از پیروزی دشمنان کشور خوشحال باشد نمی‌تواند در جنبش‌های دانشجویی موفق باشد، آنان بدانند اغتشاشگران و حامیان آنها دوست شما نیستند، دشمنان استقلال، پیشرفت و تولید علم ما را هدف قرار داده‌اند.

آیت الله حسینی بوشهری در خطبه اول با اشاره به اینکه در آیات قرآن بیان شده است که کلید بهشت مخصوص پرهیزکاران است، بیان کرد: توجه به آثار زیان بار گناه و توجه به خیرات و برکات ترک گناه از عوامل بازدارنده از گناه است.

وی با اشاره به اینکه بازسازی شخصیت از آثار ترک گناه است، اظهار کرد: افزایش نعمت‌های الهی و امید به آینده از جمله آثار ترک گناه است؛ انسانی که گناه را ترک می کند آینده‌ای روشن در پیش روی خود می‌ بیند.

عضو هیئت رئیسە مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان‌هایی که گناه را ترک می‌کنند پیش خدا محبوب هستند و خداوند ‌آن‌ ها را دوست دارد، ادامه داد: آثار دیگر ترک گناه روشن بینی است؛ انسان‌های معمولی به ظاهر امور نگاه می کنند، اما انسان های تیز بین و روشن بین در خشت خام مسائلی را می‌ بینند که دیگران در آیینه نمی‌ بینند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3z1z

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا