سیاسیویژه

در انتخابات وعده دروغ ندادم

رئیس‌جمهور منتخب در حرم مطهر امام خمینی(ره):

رئیس‌جمهور منتخب تاکید کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم، حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.
به گزارش ندای قم ،«مسعود پزشکیان» عصر شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در جمع مردم و اعضای ستادهای انتخاباتی خود در حرم مطهر امام خمینی(ره) افزود: من به دستور خداوند متعهدم و تعهد می دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد های شما باشم.

کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است
وی با بیان اینکه کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، تصریح کرد: در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری با مجلس تنش را دور کنم.
رئیس جمهوری منتخب افزود: چون ماه محرم نزدیک است، فلسفه عاشورا را به شما خواهم گفت. یکی از علل اصلی عاشورا این بود که یک عده وعده کردند که امام حسین (ع) بیاید اما به وعده خود عمل نکردند.

پزشکیان تاکید کرد: به امام حسین(ع) گفتند بیا، اما او را تنها گذاشتند و ایشان ماند و ۷۲ تن. این باعث خلق عاشورا شد و ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.
پزشکیان ادامه داد: بنده از همه شما با تمام وجود تشکر می کنم؛ لطف کردید حضور پیدا کردید و شور و شوق آفریدید و ما را هم شرمنده خودتان کردید؛ من شرمنده شما هستم.
رئیس جمهوری منتخب تصریح کرد:‌ من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است
پزشکیان افزود: سالهاست که می آییم و پشت تریبون می ایستیم و وعده می دهیم و بعد هم به وعده هایمان عمل نمی کنیم؛ این بزرگترین اشکالی است که ما مسئولان داشته ایم
اگر مقام معظم رهبری نبودند اسم من از صندوق در نمی‌آمد
رئیس جمهوری منتخب گفت:‌ در این روندی که پیش آمد و انتخابات به طور آرامی برگزار شد و آراء به درستی قرائت شد، اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اگر ایشان نبود، تصور نمی کنیم از این صندوق ها اسم من در می آمد و این هدایتی بود که رهبری داشتند.
پزشکیان تصریح کرد: من اینجا در مرقد امام(ره) با امام شهیدان پیمان می بندم که راه امام(ره) و راه شهیدان را ادامه دهم. ما خاک پای همه مردم ایران هستیم. ما آمده ایم تا خدمتگزار همه شما مردم ایران باشیم.
رئیس جمهوری منتخب ادامه داد: من رأی شما را طوقی سنگین بر گردن خود می دانم و تعهد می دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی صدایان و طردشدگان باشم.
پزشکیان گفت:‌ به فرموده امام علی(ع)، از گفتن سخن حق یا مشورت دادن عادلانه خودداری نکنید زیرا من خود را بالاتر از اینکه خطا کنم نمی دانم.
وی افزود: کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه لطف خداوند و محبت شما چاره ساز شود.
رئیس جمهوری منتخب گفت: من زین پس دنبال پیشبرد گفت وگو، همگرایی، وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و احتماعی خواهم بود. سخن امام (ره) را راه عمل خود می کنم که فرمود: ما همه با هم باشیم، ممکلکت از خودتان است پس چرا یکی به این طرف می کشد یکی به آن طرف؟
پزشکیان افزود: در پی آن هستم تا با همکاری با همه ارکان حاکمیت مجلس و قوه قضائیه واگرایی را از سیاست و حکمرانی دور کنم.
وی گفت:‌ ملت آگاه و عزیز ایران، پیروزی‌تان مبارک باد. کار را تمام کردید و گامی بلند و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. از همه شما سپاسگزارم. در خلق این امید و تحول و اصلاح، شما که به رویکرد و راه من و یا نامزد رقیب رای دادید، یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.
قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم
پزشکیان افزود:‌ آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است.
وی ادامه داد: قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش‌آفرینی بیشتر گشودند.
پزشکیان تصریح کرد: در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان، دانشجویان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان، زنان، روستاییان و کارگران و خانواده معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان و … بودند که همه جا را میدان گفت‌ وگو برای ایران کردند. حاصل تلاش‌ها رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.
وی افزود: امروز سرآغاز فصل نو است، فصل ماندن مردم در صحنه و التزام به بازگشت به مطالبات و فصل عمل کردن من به تعهدها.
ظریف :مسعود پزشکیان رئیس جمهور همه مردم ایران است
وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم نیز دراین مراسم گفت: مسعود پزشکیان رئیس جمهور همه مردم ایران است هم کسانی که به ایشان رأی دادند و کسانی که به رقیب ایشان رأی دادند و کسانی که رأی ندادن آقای پزشکیان رئیس جمهور همه آنها است و می خواهد درخواست‌های آن را دنبال کند.
محمد جواد ظریف در جمع مردم و اعضای ستادهای انتخاباتی وی افزود: در بارگاه امام(ره) بزرگوار و در محضر یادگار بزرگوار امام(ره)، به رئیس جمهوری اسلامی ایران خوش آمد می گوییم.
وی ادامه اد: دو هفته پیش اعلام کردم که آقای پزشکیان را رئیس جمهور پزشکیان خواهیم خواند و امروز با تلاش شما مردم و کوشش های شما اعضای ستاد دکتر پزشکیان، ما رئیس جمهور پزشکیان داریم.
ظریف خاطر نشان کرد: آقای دکتر پزشکیان از امروز رئیس جمهور همه مردم ایران است هم کسانی که به ایشان رأی دادند و کسانی که به رقیب ایشان رأی دادند و کسانی که رأی ندادن، آقای پزشکیان رئیس جمهور همه آنهاست و می خواهد درخواست های آن را دنبال کند.
وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم افزود: این مردم عظیم که در حضور پای صندوق های رأی، سیل خروشان تغییر را رقم زدند تا به نتیجه رسیدن، همراه آقای پزشکیان خواهند بود.
وی تصریح کرد: وامدار آن جوانی هستیم که پدر ۱۲۰ ساله خود را به دوش کشید تا رأی بدهد.
ظریف ادامه داد: مردم ایران قهرمانان این عرصه هستند و قهرمان این عرصه باقی خواهند ماند درود بر مردم ایران و درود بر پزشکیان.
آذری جهرمی: ما می‌خواهیم امشب ندای «یا حسین یا حسین» سر دهیم
یکی از اعضای ستاد انتخابات مسئول پزشکیان نیز دراین مراسم گفت: ما همه ممنون مردم ایران هستیم که با وجود همه دلخوری‌ها، قهرها و ناراحتی‌ها و تنگی معیشت به فرزند خودشان جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان اعتماد کردند و پای صندوق‌های رای آمدند.
محمد جواد آذری اظهار کرد: گفته بودند که اگر پزشکیان برنده شد پس از برنده شدن در شب محرم برنامه رقاصی می‌گذارد اما ما می‌خواهیم امشب ندای «یا حسین یا حسین» سر دهیم و امیدوارم آنها مانند خیلی از صداهای دیگر که شنیده شد، این صدا نیز را بشنوند.
وی افزود: ما همه ممنون مردم ایران هستیم که با وجود همه دلخوری‌ها، قهرها و ناراحتی‌ها و تنگی معیشت به فرزند خودشان جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان اعتماد کردند و پای صندوق‌های رای آمدند. از امروز برای دولت آقای دکتر پزشکیان یک ماراتن سنگینی آغاز می‌شود که انشاءالله تمام آن ۵۰ درصدی که پای صندوق‌های رای نیامدند، به جمع ما اضافه شوند؛ این مهم‌ترین ماموریتی است که ما باید دنبال کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/54ft

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا