اقتصادسیاسیویژه

تخصیص همه اعتبارات سفررئیس جمهوربه قم تا پایان سال

معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان قم مطرح کرد:

سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان گفت: تا پایان امسال، همه اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ندای قم ،سید صولت مرتضوی روزجمعه  همزمان با هفته دولت در سفر به قم در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه تراز تجاری کشور بعد از یک قرن مثبت شده است از تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم گفت و افزود: امروز هیچ بهانه‌ای از مدیران برای کار نکردن وجود ندارد؛ چرا که این ملت نشان دادند که در همه صحنه‌ها وظیفه خود را به نحو شایسته انجام داده اند و لیاقت دارند که زیر پای آن‌ها فرش قرمز پهن کنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور توجه به کاستی‌ها و مشکلات قم را از دغدغه‌های رئیس جمهور عنوان کرد و یادآور شد: راه اندازی فرودگاه قم یک ضرورت اجتناب ناپذیر است؛ اگر سرمایه گذار برای تکمیل آن ورود پیدا کند قول می‌دهیم همه مشکلات آن را حل کنیم.

مرتضوی گفت: مردم مطمئن باشند که حل مشکلات این استان با جدیت دنبال می‌شود و شخص رئیس‌جمهور همواره پیگیر مسائل و مشکلات استان قم است.

معاون اجرایی رییس جمهور در ادامه  تصریح کرد :که امروز دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران با اخم ابرو و لبخند لب طرفین مذاکره، واکنش نشان نمی دهند بلکه بر اساس منویات و سیاست‌های کلان خارجی کشور وارد مذاکره شدند.

وی افزود :این مذاکرات به نتیجه برسد یا نرسد امکانات موجود برای اداره کشور فراهم است.

معاون اجرایی رییس جمهور ادامه داد: رییس جمهور در حوزه راهبردی دیپلماسی دولت، سیاست، عزت، حکمت و مصلحت را نصب العین قرار داد و در اجلاس‌های منطقه‌ای تمام قد درخشید.

در ادامه این جلسه استاندار قم همدلی و همراهی مدیران استان را مثال زدنی دانست و افزود: در سایه این همراهی ها، طرح‌ها در استان قم با جدیت و با سرعت دنبال و به مرحله اجرا می‌رسد.

سید محمد تقی شاهچراغی گفت: امروز به برکت این یکدلی ها، مشکلی در پیگیری امور مردم نداریم و مدیریت استان، ستاد برنامه ریزی سفر دوم ریاست جمهوری را کلید زده است و مصمم هستیم که مشکلات و کار‌های روی زمین مانده را در این سفر پیگیری و حل کنیم.

آقایان ذوالنوری و امیرآبادی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه به برخی از کمبود‌ها از جمله مشکلات فاضلاب، بلاتکلیف ماندن مونوریل و فرودگاه اشاره کردند و از مسئولین و به ویژه معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواستند که این مشکلات را با جدیت پیگیری کنند.

در این جلسه همچنین معاون اقتصادی استاندار از همراهی نکردن بانک‌های خصوصی در اجرای طرح‌های عمرانی استان به شدت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در قم هیچ بانک خصوصی با طرح‌های اقتصادی و عمرانی همکاری نمی‌کند.

محسن امیدیان افزود: یکی از بانک‌های خصوصی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از منابع قم را جمع آوری کرده و باید یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را برای طرح‌های قم هزینه کند، اما تنها ۳ درصد تخصیص داده و بقیه آن را صرف خرید ملک در تهران و معاملات ارزی کرده است.

در ادامه این جلسه از تابلو طرح‌های قابل بهره برداری استان قم در هفته دولت رونمایی شد.

در هفته دولت یکصد و هشتاد و یک پروژه با اشتغالزایی ۴۶۱۱ نفر و با اعتباری بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

بازدید از موکب های مردمی مسجد جمکران، تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهیدرجایی، حضور در نماز جمعه قم، بازدید از مجموعه ورزشی پردیسان، سایت ۲۲ هکتاری مسکن و ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن از برنامه های پیش بینی شده سفر  یک روزه معاون اجرایی رییس جمهور به استان قم بود.

قم سیزدهمین مقصد سفرهای استانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و اعضای کابینه او در ۹ دی‌ماه سال گذشته بود و معاون اجرایی رئیس جمهور هم پیش تر ۲۱ تیرماه برای بررسی و پایش طرح ها قم سفر کرده بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8xhz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا