سیاسیویژه

آمریکا باید برای رفع تحریم‌ها تضمین شفاف و کتبی بدهد

آیت الله سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم:

امام جمعه قم، به مذاکرات رفع تحریم اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها باید برای عبور از تحریم‌ها به طور شفاف و کتبی تضمین بدهند.

آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به مذاکرات رفع تحریم‌های ظالمانه، گفت: ایران اسلامی در کنار خنثی کردن تحریم‌ها برای عبور عزتمندانه بر اساس مصحلت و عزت وارد مذاکرات شده است و تیم مذاکره کننده عزتمندانه مسیر دیپلماتیک را طی و پیشنهادات خود را ارائه کرده و طرف مقابل نیز به‌دنبال اهداف خود است.

خطیب جمعه گفت: ایران اعلام می‌کند که آمریکایی‌ها به طور شفاف و کتبی باید برای عبور از تحریم‌ها تضمین بدهند و طی قرارداد کتبی این مسائل را ضمانت کنند تا با جابجایی دولت‌ها این تعهدات متزلزل نشود.

وی با اشاره به اینکه مردم ما سال‌ها است نسبت به دولت‌های آمریکا بدبین هستند، گفت: چرا که این دولت‌ها هیچگاه خیر و صلاح ملت ایران را نمی‌خواهند و در پی چپاول ملت ما هستند.

آیت الله سعیدی گفت: راهبرد اصلی ما برای حل مشکلات جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است و با روش‌های داخلی باید جلوی بهانه جویی طرف مقابل را گرفت.

خطیب جمعه قم تاکید کرد: ایران اسلامی عزتمندانه صریح و روشن در زمینه حل موضوع هسته‌ای در حال تلاش است.

وی با تاکید بر اهمیت فریضه امر به معرف و نهی از منکر، گفت: اینکه گفته می‌شود آمر به معروف و ناهی از منکر فقط در عموم می‌تواند مسائل را به دیگران تذکر دهد و قسمت خصوصی زندگی افراد ارتباطی با کسی دیگر ندارد؛ این بدان معنا نیست که افراد در خلوت خود گناه کنند چرا که در صورت اثبات برای برخی از گناهان حد نظر در نظر گرفته شده است.

امام جمعه قم با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: مسجد می‌تواند پایگاه انسان سازی، امور دینی و دنیایی افراد باشد و موضوعات انقلابی و بصیرت افزایی و زمینه سازی برای تمدن اسلامی در مساجد می‌بایست مورد توجه باشد.

وی افزود: مساجد در پدید آوردن انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته اند و این مسیر همچنان باید ادامه یابند.

آیت الله سعیدی افزود: داستان افرادی که در کنار رهبران می‌زیستند و بعد‌ها ریزش داشتند و منحرف شدند، عبرت آموز است که عناد، تمرد، دلبستگی به بیگانگان و هوای نفس، غفلت‌ها و اغوای شیاطین و محاسبات غلط برخی از مدعیان اصلاح طلبی را در عمق گمراهی و ضلالت فرو برده است.

امام جمعه قم گفت: تنها راه علاج از این سقوط، مراقبت از نفس است چرا که برخی از بیماری‌ها روحی و نفس در عمق انسان ریشه می‌دواند که انسان را بعد از ۵۰ سال بد عاقبت می‌کند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: رفتار برخی از کسانی که روز‌های اول انقلاب اسلامی در کنار انقلاب بودند و امروز در این مسیر نیستند نشان دهنده عمق بی معرفتی و عدم مراقبت از نفس سرکش است.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: چطور می‌شود که یک مدعی خط امام بی رحمانه به مدافعان حرم می‌تازد و در کنار داعش علیه حزب الله موضع گیری می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه هفته دولت مزین به نام شهیدان رجایی و باهنر است، گفت: این دو شهید در مدیریت جهادی و ارزشی سرمشق دیگران هستند و در توطئه نفوذ و نفاق به شهادت رسیدند.

خطیب جمعه قم به رویکرد جهادی دولت به مدیریت کشور اشاره کرد و گفت: مدیریت جهادی و انقلابی دولت سیزدهم با تلاش شبانه روزی رئیس جمهور که روز تعطیل و طوفان شن و سیل نمی‌شناسد و در همه میدان‌ها به دنبال کمک مردم است.

وی افزود: این رویه و مدیریت جهادی دولت باید مورد توجه همه مدیران در سطوح مختلف باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vlut

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا