یادداشت

مسکن و مدیران کاغذی!!

همه چیز برای نهضت تولید مسکن مهیاست ؛

سید رضا دهناد

 

10سال پیش که نهضت بزرگ تولید مسکن در قم کلید خورد استان قم رتبه اول تولید مسکن را ازجهت کمی و کیفی به دست آورد.

50هزار خانوار به آرزوی خود رسیدند و به مدد این حجم از تولید حتی 8سال بعد هم قیمت اجاره و حتی قیمت مسکن تا حدود زیادی تحت کنترل بود.

متاسفانه غفلت بزرگ دولت روحانی و بی همتی مدیران استانی وبی رحمی های مدیریت شهری و نظام مهندسی در افزایش بی رویه هزینه های تحمیلی به تولید مسکن و…

هم اینک وضعیت را به نقطه بحرانی رسانده و کمر مستاجران در زیر غلطک سنگین هزینه های اجاره یا خرید مسکن له شده است.

انتظار این بود در دولت فعلی ، مدیران استانی ، رییس جمهور محترم را درتحقق وعده ها بویژه در تولید مسکن یاری کنند .

متاسفانه تحلیل محتوای اخبار یک سال  اخیر نشان می دهد که نقش متولیان استانی عمدتا به جای گزارش عملکرد و پیشرفت اقدامات در بخش های مختلف به نقش یک مجموعه توصیه گر !تبدیل شده است! گویی منتظر افرادی هستند که از مریخ بیایند و برای حل مشکلات قم حرکتی بزنند!!

روی سخنم عمدتا با جناب استاندار محترم قم است

جناب استاندار!تجربه بسیار موفق قم در زمینه تولید مسکن در دولت های قبل از روحانی پیش روی شماست همه چیز برای نهضت تولید مسکن مهیاست هیچ مانع و بهانه ای وجود ندارد.نمی دانم چرا آستین همت بالا نمی زنید شما مدیون مردم بویژه قشر های کم درآمد هستید.

با یک ازجلو نظام محکم ادارات مرتبط را به خط کنید.برای ساخت 50هزار مسکن در یک دوره سه ساله برنامه ریزی و تکلیف کنید.فرمایشات مقام معظم رهبری در امید بخشی و اثبات کارآمدی نظام به مردم را نصب العین قرار دهید.شرط بقای مدیران ضعیف عملکرد واقعی و توان انجام تکالیف باشد.

مسامحه نکنید.وقت آن رسیده است مدیرانی که با رزومه های کاغذی پر پیمان ! پا به عرصه مدیریت قم گذاشتند در بوته عمل خود را نشان دهند!فریب گزارش ها وآمارسازی ها ی بی محتوا رانخورید!به میکروفون سالاری خاتمه دهید!از آنها کلید مسکن را بخواهید!

 

معاون اسبق استانداری قم

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/thko

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا