اقتصاد

1700 واحد مسکن برای محرومان در قم درحال احداث است

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم خبرداد:

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم در مورد طرح‌هایی که اکنون در مورد مسکن محرومان در دست احداث است در گفت و گویی ابراز داشت: در این استان در حال حاضر مسکن محرومان در قالب طرح اقدام ملی مسکن و ساخت یک هزار و ۷۰۰ واحد در دو فاز در حال اجراست.

روح الله حسینی افزود: فاز اول شامل پروژه ۸۴۰ واحدی و فاز دوم شامل پروژه ۸۶۰ واحدی واقع درمیدان علوم پردیسان است که با مدیریت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ساخته می شود.

شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

وی همچنین یادآور شد: عملیات عمرانی و احداث مسکن توسط بنیاد مسکن استان قم نیز در پروژه ۲۲ هکتاری پس از میدان شهید مکیان در بلوار ابوطالب پردیسان با ظرفیت یکهزار و ۷۹۲ واحد شامل زیتون ۲۷ الی ۴۶ نیز برای محرومان در دست احداث است.

حسینی افزود: پروژه ۱۷ هکتاری پس از میدان شهدای فردو در محله ۱۰ پردیسان با ظرفیت یکهزار و ۳۴۰ واحد شامل زیتون ۱۲ الی ۲۶ و پروژه محله ۸ با ظرفیت ۳۵۲ واحد که شامل زیتون ۷ الی ۱۰و پروژه دهلاویه ( زیتون ۶ )با ظرفیت ۱۸۰ واحد برای محرومان توسط بنیاد مسکن درحال ساخت می‌باشد.

وی احداث مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی دراستان قم با پروژه ۵۶۰ هکتاری با ظرفیت ۳۲هزار و ۵۰۰ واحد که شامل ۳ فاز می‌باشد را نیز از دیگر طرح‌ها برای مسکن محرومان ذکر کرد و افزود: این پروژه واقع در جاده پردیسان به ورجان در حال احداث است.

مسکن محرومان موضوع بسیار مهمی است که براساس نظر مسئولان امر باید در دور دوم سفر ریاست جمهوری به قم نیز به این موضوع پرداخته شود،از این رو اداره کل راه و شهرسازی استان قم باید برای دور دوم سفر ریاست جمهوری پیشنهادهای خود را آماده کند.

تهیه طرح ساماندهی مسکن محرومان در منطقه اسماعیل آباد قم توسط وزارت راه و شهرسازی نیز از دیگر مصوبات سفر دور اول رئیس جمهور به قم بوده که باید توجه لازم به آن صورت گیرد و پیگیری‌های خبرنگار ایرنا نشان داد آذرماه امسال جلسه‌ای با حضور مسئولان استانداری و شهرداری قم برگزار که مقرر شده‌است پس از شناسایی مالکین اصلی پلاک‌های ثبتی محله اسماعیل آباد، شهرداری نسبت به تهاتر اراضی محله مذکور با اراضی ۳۲ هکتاری قم اقدام و این نهاد و راه و شهرسازی نسبت به تهیه و ارائه طرح پیشنهادی ساماندهی محله اقدام کنند.

محله اسماعیل‌آباد از حدود دهه ۷۰ تشکیل شده و پس از سال ۱۳۸۶ با الصاق منطقه جمکران به شهر قم، جزو محدوده این شهر شده و درحال حاضر این محله در محدوده شهر قم و کنار ریل راه‌آهن قرار دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ki06

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا