اقتصاد

 چیپس گوجه در قم تولید می‌شود

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: گوجه فرنگی یکی از مهمترین محصولات گلخانه‌ای استان می‌باشد که قرار است با فرآوری و تبدیل آن به محصولات مختلف همچون چیپس، بهره‌برداران درآمد بیشتری از تولید این محصول کسب کنند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،محمد علی سلامی درگفت وگویی اظهارداشت :تولید چیپس از گوجه فرنگی از سطح سلامت بیشتری نسبت به محصولات مشابه برخوردار است و به‌ نظر می‌رسد این محصول پرطرفدار در بازار نیز با استقبال خوب مشتریان مواجه شود.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی قم طی سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به ایجاد واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی درقالب صنایع تبدیلی و غذایی دارد و در همین ارتباط واحد فرآوری و تبدیل گوجه فرنگی به چیپس در این استان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث گلخانه و تولید محصول در آن‌، نیازمند صرف هزینه‌هایی بیش از کشت‌های رایج است، بنابراین بهترین راهکار برای جبران این هزینه‌ها،‌ تولید محصولات دارای ارزش اقتصادی در گلخانه‌ها و فرآوری آن‌ها به محصولات متنوع غذایی است.

سلامی گفت: افزایش سطح گلخانه‌ها در استان که با کمبود منابع آبی و تنش‌های دمایی مواجه‌ است امری ضروری به‌ شمار می‌آید و در همین ارتباط سازمان جهاد کشاورزی قم از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در این بخش حمایت می‌کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/b6nx

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا