اقتصاد

نگاه ویژه دستگاه قضایی نسبت به رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی

استاندار قم خواستارشد:

استاندار قم گفت: باید کارگروهی اختصاصی مشتمل از مسوولان استانی و ملی برای بررسی و حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تهاجمات فرهنگی تشکیل شود.

سید محمدتقی شاهچراغی عصر پنجشنبه درجلسه شورای اداری استان قم که با حضور رییس قوه قضاییه، برگزار شد، طی سخنانی افزود: دشمن برای تغییر ذائقه فرهنگی و دینی مردم قم برنامه ریزی و تلاش گسترده ای را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: تقویت نیروی انتظامی از منظر دستگاه قضایی نیز از نیازهای مهم استان قم در مسیر بهبود خدمات رسانی اجتماعی به مردم است.

وی با اشاره به تقاضای سرمایه‌گذاری خارجی در قم، بیان کرد: از دستگاه قضایی درخواست می شود نسبت به رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی در قم نگاه ویژه ای داشته باشد.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: ظرفیت نیروی انسانی یکی از مزیت‌های بی‌بدیل و کم نظیر در استان قم است و به همین دلیل مساله مهاجرت از داخل و خارج از کشور به این استان یکی از مسائل اساسی است.

استاندار قم ادامه داد: به دلیل ویژگی مهاجرپذیری شهر قم طی سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت‌های منطقه‌ای به خصوص در بازار مسکن بوده‌ایم.

شاهچراغی اضافه کرد: از آنجایی که قم قبل از انقلاب اسلامی مغضوب رژیم بود این استان با مشکلاتی در برخی شاخصه های اجتماعی مانند حاشیه نشینی و محلات کم برخوردار است.

استاندار قم با اشاره به سکونت ۲۵۰ هزار اتباع در قم اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هزار نفر از این اتباع مجوزات قانونی سکونت در قم را دارا می باشند؛ نخبگان اتباع یکی از ویژگی ها و مزیت های قم است که شایسته است زمینه برای نقش آفرینی آنها در مسیر پیشرفت و توسعه قم فراهم گردد.

شاهچراغی با اشاره به مدفون بودن ۵۰۰ شهید مدافع حرم اتباع در قم، تصریح کرد: همچنین وجود موسسات علمی و فرهنگی، حوزه علمیه و معیشت طلاب نیز از مباحث مهم پیش روی استان قم است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/sj1i

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا