اقتصاد

منابع بانک‌های خصوصی در مسیر تولید و اشتغال هدایت شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: باید سازوکار مدونی جهت هدایت منابع سرشار بانک‌های خصوصی استان در مسیر اشتغال، تولید و توسعه در پیش گرفته شود.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،محسن امیدیان روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن کرامت استانداری، با تاکید بر منابع قابل توجه بانکهای خصوصی قم یادآور شد: لازم است تا این بانکها جهت تامین مالی طرح های صنعتی، کشاورزی و گردشگری ورود نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت استان هیچ علاقه ای برای ادامه حمایت از برخی تصمیمات اشتباه در استقرار صنایع آلاینده و پرآب‌بر ندارد، گفت: صنایع آلاینده آورده خاصی برای قم ندارد و از طرفی مشکلات شدید زیست محیطی برای استان بوجود آورده است.

امیدیان با اشاره به وضعیت واحدهای تملیکی استان تصریح کرد: از ۲۴ رقبه واحد تملیکی مورد بررسی شده طی ماه های گذشته برای ۷ مورد حکم اقاله اعمال شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در ادامه، بیان کرد: حذف ارز ترجیحی و تغییر نرخ تعرفه از ابتدای سالجاری هزینه تامین و خرید ماشین آلات خرید تولید را بشدت افزایش داده است.

اکبر ابدالی بیان داشت:  طی یک هفته گذشته ۴ طرح و واحد برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش به ارزش ۷۰۹ به بانک های عامل معرفی شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به ضرورت ورود بانکهای خصوصی به تامین مالی بخش های مختلف اقتصادی استان، گفت: طبق تصمیمات استانی لازم است تا این بانکها به شورای هماهنگی بانکهای استان اضافه و سازوکار مطلوبی جهت استفاده از منابع آنها صورت بگیرد.

بانک‌های خصوصی موظفند ۵۰ درصد از منابع خود را به تولید اختصاص دهند

معاون امور منابع و معادن سازمان صمت استان قم نیز  گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، بانک‌های خصوصی موظف هستند ۵۰ درصد از منابع خود را در حوزه تولید استان با عنوان تسهیلات هزینه کنند.

عبدالرضا شاملی با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار تصریح کرد: بانک‌های خصوصی موظف هستند ۵۰ درصد از منابع خود را در حوزه تولید استان محل استقرار خود با عنوان تسهیلات هزینه کنند.

شاملی افزود: اجرای شدن این طرح منوط به در اختیار بودن منابع بانک‌های خصوصی است که مقرر گردید شورای بانک‌ها راهکاری در جلسه بعدی ارائه دهد.

مشکلات صنایع آلاینده و آب‌بر برای قم

سیدرضا موسوی مشکینی مدیرکل محیط زیست قم نیز در بخشی از این جلسه، بیان کرد: فولاد یکی از صنایع آلاینده است که لازم است اصلاحات و فیلتراسیون محیط زیستی در برخی واحدهای آلاینده و پرخطر کنونی نصب شود.

حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم نیز در بخش پایانی این جلسه، گفت: وضعیت استان قم هیچ تناسبی با فعالیت صنایع پرآب‌بر مانند فولاد ندارد و هم اکنون تامین آب و میزان مصرف این صنایع مشکلات زیادی را برای قم بوجود آورده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/88zk

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا