اقتصاد

۱۷۰ واحد مرغداری تخم‌گذار در استان قم فعال است

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: جوجه‌ریزی مرغ‌ تخم‌گذار در اردیبهشت‌ماه امسال در این استان نسبت به مدت مشابه در سه‌سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته‌است.

منصور دیان اردستانی  اظهارداشت :در حال حاضر بیش از ۲ و نیم قطعه نیمچه تخم‌گذار نیز در واحدهای مرغداری پرورش پولت استان موجود است که ذخیره‌ای مناسب برای جوان‌سازی و جایگزینی گله‌های تخم‌گذار استان و کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ بالای قم دربخش پرورش طیور، افزود: با توجه به افزایش سن گله‌های مرغ تخم‌گذار استان که کاهش عملکرد و بهره‌وری در زمینه تولید تخم مرغ را در پی‌داشت، با برنامه‌ریزی مناسب اقدام‌های لازم برای جوان‌ سازی گله‌ها صورت گرفت که از جمله نتایج آن حفظ و ارتقا جایگاه قم در زمینه تولید تخم‌مرغ است.

وی با بیان لزوم حمایت از فعالان صنعت مرغداری استان، ادامه داد: قم از جمله قطب‌های مهم تولید تخم مرغ‌ کشور به شمار می‌آید و تخم‌مرغ‌های تولید شده در واحدهای مرغداری آن علاوه بر پاسخ به نیاز داخلی استان در سایر مناطق کشور نیز عرضه می‌شود.

اردستانی گفت: ۱۷۰ واحد مرغداری تخم‌گذار در استان قم فعال است و در این استان روزانه بیش از ۲۵۰ تُن تخم مرغ تولید و برای تامین نیاز مردم به این محصول غذایی مهم به بازار مصرف عرضه می‌شود.

قم از جمله استان‌های برتر کشور ازنظر تراکم مرغداری‌های فعال است؛ این استان رشد قابل‌توجهی در صنعت طیور دارد و به‌طور میانگین هشت درصد نیاز تخم‌مرغ و سه درصد نیاز مرغ گوشتی کشور را تامین می‌کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hv3y

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا