اقتصاد

قرارداد خرید دام توسط جهاد کشاورزی استان قم بازنگری شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم :

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: جهاد کشاورزی بررسی‌های حقوقی لازم را انجام دهد تا بجای ضمانت 10 درصد مبلغ دام، از سفته و یا راه‌حل‌های دیگر استفاده شود.

به گزارش ندای قم محسن امیدیان در جلسه پیگیری مطالبات دام‌داران از جهاد کشاورزی که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه قراردادی که با دام‌داران بسته می‌شود اشتباه است و نباید درصدی از پول آن‌ها نگه‌داشته شود.

وی ادامه داد: باید در بقیه استان‌ها نیز بررسی شود که اگر در تمام استان‌ها به همین روال عمل می‌شود برای استان قم فکری داشته و راه‌حل جدیدی اتخاذ کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه امور پشتیبانی جهاد کشاورزی راهکار جدید را هرچه سریع‌تر ارائه دهد، مطرح کرد: در این راستا مسئولیت پاسخگویی به دستگاه‌های نظارتی نیز با مجموعه مدیریت استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی بررسی‌های حقوقی لازم را انجام دهد تا بجای ضمانت 10 درصد مبلغ دام، از سفته و یا راه‌حل‌های دیگر استفاده شود.

امیدیان اضافه کرد: تمام دستگاه‌های نظارتی و امنیتی نیز دغدغه مردم را دارند و اگر مشکلات قرارداد به وضوح توضیح داده شود مشکلی در این عرصه وجود نخواهد داشت.

اختلاف قیمت نهاده دولتی و بازار حل شد

وی با بیان اینکه برای موضوع اختلاف قیمت نهاده مورد اعتراض دامداران سراسر کشور بوده است، عنوان کرد: در هفته جاری طی جلسه‌ای که به صورت ویدیو کنفرانس در سطح ملی برگزار شد، مشکل اختلاف قیمت حل و به استان‌ها نیز ابلاغ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه متاسفانه کارهای روی زمین مانده بسیار است، خاطرنشان کرد: مشکلات متعددی در دولت‌های گذشته در زمینه‌های زیرساختی و مسکن وجود دارد.

وی افزود: این موضوع موجب شده است تا در حوزه‌های اقتصادی با محدودیت‌های منابع مواجه شویم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zgma

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا