اقتصاد

خودروسازان باید انتقاد‌های منطقی مردم را بشنوند

آیت الله سعیدی در دیدار مدیرعامل ایران خودرو:

امام جمعه قم در دیدار با مدیران ایران خودرو، گفت: مسئولان شرکت‌های خودروسازی باید بین مردم حضور پیدا کنند و انتقاد‌های منطقی مردم را بشنوند.

به گزارش ندای قم ،آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس بانوی کرامت  روز چهارشنبه در دیدار با مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: مسئولان شرکت‌های خودروساز نباید در اتاق‌های در بسته بنشینند بلکه باید بین مردم حضور پیدا کنند و نظرات و انتقاد‌های منطقی مردم را بشنوند.

آیت الله سعیدی گفت: خودرو صنعتی است که همه مردم و نهاد‌های مختلف کشور با آن درگیر هستند به همین علت از اهمیت و حساسیت بسیاری برخودار است.

وی تصریح کرد: مدیران خودرو ساز باید نظرات مختلف مردم را جمع کنند و با غیرت دینی و ملی و دوری از بازی‌های سیاسی و توسل و توکل به خدا و اهل بیت علیهم السلام کار کنند و محصول ملی را با نگاه معنوی خدمت به مردم مؤمن و ولایی ایران به مردم تحویل دهند.

امام جمعه قم با اشاره به روایت «الناس علی دین ملوکهم» گفت: مردم و مدیران میانی کشور نگاهشان به مدیران ارشد است و وقتی رئیس جمهور دلش می‌خواهد کار کند و به خط و ربط‌ها هم کار ندارد این در جامعه هم تأثیر گذار است.

وی با بیان اینکه مدیران شرکت‌های خودروساز باید با غیرت دینی و ملی به دور از بازی‌های سیاسی به مردم خدمت کنند، گفت: پیامبر صلوات الله علیه و آله فرمودند وقتی من امر می‌کنم کاری را انجام دهید، شما در حد استطاعت خود آن کار را انجام دهید.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه ما یک قاعده فقهی عقلایی داریم که انسان وقتی توان انجام کاری را دارد نباید به بهانه مشکلات آن کار را ترک کند، گفت: یک قاعده دیگر هم داریم که وقتی نمی‌توانید کاری را به صورت کامل انجام دهید به صورت کامل آن را ترک نکنیم بنابراین کار‌هایی که توان داخلی بر انجام آن وجود دارد نباید ترک شود.

امسال 750 هزار خودرو به مردم تحویل داده می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو نیزدراین دیداربا بیان اینکه ما هرگز فعالیت‌های خود را به تحریم گره نزدیم و با هر سختی و تلاشی بود کار را به پیش بردیم، گفت: روزانه به طور میانگین 2 هزار و 500 خودرو تولید می‌کنیم و برنامه امسال تولید و تحویل 750 هزار خودرو سبک و سنگین به مردم است که 60 درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.

مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران با بیان اینکه اقتصاد و صنعت کشور در نتیجه تحریم‌های ظالمانه غرب با سختی هایی مواجه شد، اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز فعالیت‌ها و عملکردها را به تحریم گره نزدیم و با هر سختی و تلاشی بود کار را به پیش بردیم و به فضل الهی نتایج خوبی هم حاصل شده است.

وی با بیان اینکه ایران خودرو از نظر شاخص های ابعادی مانند تیراژ تولید و گردش مالی بزرگترین خودرو ساز خاورمیانه و بزرگترین شرکت صنعتی ایران و غرب آسیا است، گفت: از ابتدای مدیریت جدید ایران خودرو که از بهمن ۱۴۰۰ آغاز شد ۸۲ هزار و ۵۰۰ خودرو ناقص در پارکینگ‌ها بود که حاشیه ساز شده بود و کاری که ما کردیم این بود که گفتیم تولید باید به صورت کامل باشد و در سه مرحله از ابتدای خرداد ۱۴۰۱ به طور کامل تولید ناقص را در گروه صنعتی ایران خودرو کنار گذاشتیم و از آن به بعد هر چه تولید شده تولید کامل بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه ما روزانه به طور میانگین ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو تولید می کنیم، افزود: در مهرماه امسال تمامی خودروهای ناقص هم کامل شده و برنامه امسال هم تولید و تحویل ۷۵۰ هزار خودرو سبک و سنگین به مردم است که ۶۰ درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.

وی ادامه داد: تولید کامل خودرو ۷ هزار میلیارد تومان صرفه جویی هزینه را به دنبال داشته است و ۲۵ درصد شاخص های منفی کیفیت را کاهش داده است و در نتیجه کیفیت خودروها را ارتقا داده به صورتی که مراجعه به شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو از ابتدای امسال ۳۸ درصد کاهش داشته است .

خطیبی با اشاره به طرح های توسعه ای ایران خودرو تولید دو خودرو جدید را در دستور کار دانست که در سال آینده وارد بازار می شود و گفت: در حوزه صادرات هم توفیقات خوبی را داشته ایم و علاوه بر کشورهایی که از قبل به آنها صادرات داشته ایم کشورهای ونزوئلا و روسیه نیز قراردادهای خوبی را امضا کردند که در سال آینده با تیراژ بالا به این کشورها صادرات خواهیم داشت.

وی با توجه به اشتغال زایی در ایران خودرو اظهار کرد: ما در ایران خودرو حقوق ۶۰ هزار نفر را به صورت مستقیم پرداخت می کنیم و با برنامه های جدید ما فقط در ایران خودرو دیزل از ابتدای سال تا به حال ۲ هزار و ۲۰۰ نفر مشغول کار شدند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: همچنین در ایران خودرو به شرکت های دانش بنیان هم توجه شده و ۲۲۰ فعالیتی که شرکت های دانش بنیان می توانستند برای ایران خودرو انجام دهند تعریف شد و ۵۴ قرار داد بسته شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bd06

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا