اقتصاد

بیشتر مشاغل درقم خدماتی هستند

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم:

معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: بیش از 65 درصد فارغ التحصیلان قمی در رشته علوم انسانی بوده و مشاغل قم بیش‌تر خدمات محور هستند.

به گزارش ندای قم به نقل از ایسنا، محمدجواد شاکر آرانی در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده که با حضور معاون اجتماعی وزیر کشور در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: ساختار جمعیت در حوزه اشتغال قم به نحوی است که بیش از 65 درصد فارغ التحصیلان این استان در رشته علوم انسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه به همین دلیل نوع اشتغال مطالبه شده در قم متفاوت است و در بررسی ساختار آن‌، مشاغل قم بر مبنای خدمات هستند، عنوان کرد: همین موضوع موجب شد بیش‌ترین آسیب اقتصادی در دوران کرونا به قم اختصاص یابد.

معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با بیان اینکه اتباع 12 درصد جمعیت استان قم را شامل می‌شوند، مطرح کرد: میانگین این جمعیت در سطح کشور 2.5 درصد است ولی متاسفانه در منابع و اعتبارات درنظر گرفته شده برای قم این جمعیت اتباع دیده نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 95 درصد جمعیت استان قم در شهر ساکن هستند، و بیش‌تر اعتبارات استانی دستگاه‌ها برای روستاها است، در این راستا نیز نیازمند بازنگری هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2o3r

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا