اقتصاد

با تخلیه غیرمجاز پسماندهای صنعتی برخورد می‌شود

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم:

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بر اساس هماهنگی های بعمل آمده و توجیه رانندگان تانکرها، با هرگونه تخلف در زمینه جابجایی و تخلیه غیرمجاز پسماندهای صنعتی در استان به شدت برخورد می شود.

به گزارش ندای قم به نقل روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید احمد شفیعی با اشاره به بروز برخی تخلفات در زمینه جابجایی غیرمجاز و تخلیه پسماندهای صنعتی در حاشیه جاده ها و اراضی طبیعی، ساماندهی تانکرهای حمل و نقل پسماندهای ویژه و صنعتی را مورد توجه قرار داد و افزود: تانکر متخلفی که اقدام به حمل و تخلیه غیرمجاز پسماند در اطراف شهرک شکوهیه کرده بود، در دادگاه بدوی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

وی خاطرنشان کرد: این متخلف زیست محیطی در دادگاه بدوی به ۴۲ میلیون تومان جزای نقدی بابت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شده است و این نشان از اراده جدی دولت و دستگاه قضا در برخورد با تخلفات زیست محیطی دارد.

شفیعی در ادامه با اشاره به برنامه ها و اقدام های این اداره کل در راستای ساماندهی و مدیریت پسماندهای صنعتی در قم گفت: با راه اندازی سامانه جامع محیط زیست (iranemp.ir) وضعیت پسماندهای ویژه و صنعتی در سطح کشور، از مرحله تولید تا دفع نهایی آن کاملا تحت نظارت و پایش قرار دارد.

وی با بیان اینکه در استان قم از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون، ۳۴۰ مورد جابجایی پسماندهای صنعتی جهت امحاء و دفع آنها به ثبت رسیده است، اظهار داشت: با افتتاح سایت پسماند ویژه و صنعتی استان، این واحد به عنوان یکی از معدود مراکز دریافت کننده پسماند در کشور مطرح شده و قابلیت دریافت چنین پسماندهایی در ابعاد مختلف را دارد.

معاون انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به معضلات زیست محیطی سایت ۱۸ هکتاری، از عدم پذیرش پسماندهای ویژه و صنعتی در این سایت خبر داد و گفت: تمامی واحدهای صنعتی باید نوع، میزان و نحوه دفع پسماندهای صنعتی خود را در سامانه جامع محیط زیست اظهار کرده و پس از مشخص کردن مبداء، مقصد، تاریخ و دیگر اطلاعات درخواستی، اقدام به جابجایی آنها کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4kku

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا