اقتصاد

اطلس جامع سرمایه‌گذاری استان قم تدوین می‌شود

مدیرکل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم :

مدیرکل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم گفت: اداره کل امور اقتصادی و‌ دارایی به عنوان متولی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان، تدوین اطلس جامع سرمایه‌گذاری را دستور کار دارد.

به گزارش ندای قم به  از روابط عمومی  سازمان اقتصادی و دارایی استان قم ،مهدی فراهانی اظهارداشت : از آنجا که مبنای فنی و‌ اصولی سرمایه‌گذاری، اطلس سرمایه‌گذاری است، با همکاری مسئولان فنی و‌ اساتید تدوین اطلس، سعی شده است به روزترین اطلاعات از ظرفیت‌ها، محدویت‌ها و‌ پهنه‌های مستعد مشخص شود تا در یک بستر نرم‌افزاری، مورد استفاده سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی با تاکید بر مزیت‌های تدوین اطلس سرمایه‌گذاری گفت: اطلس سرمایه‌گذاری یک پایگاه داده مکانی از طرح‌های موجود و پهنه‌های تخصیص یافته است که به ارائه نظام‌مند سیمای طبیعی، محیط‌زیستی و زیربنایی استان می‌پردازد و در عین حال، مناطق مستعد سرمایه‌گذاری را همراه با رتبه‌بندی طرح‌ها بر اساس نیاز استان، معرفی می‌کند.

مدیرکل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم با بیان اینکه مکاتبات و‌ رایزنی‌هایی با سازمان مدیریت و برنامه استان صورت گرفته تا اعتبار اطلس از بودجه پژوهشی استان تامین شود گفت: خوشبختانه ردیف بودجه پژوهشی برای تدوین اطلس از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اختصاص یافته است و جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز از دستگاه‌های اجرایی استان آغاز شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال تدوین اطلس سرمایه‌گذاری، به سرانجام برسد و‌ بتواند نقشی موثر در رفع مشکلات سرمایه‌گذاری در استان داشته باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xbwg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا